У заході також взяли участь міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, меценати й благодійники, які долучилися до створення музею та гості.


Предстоятель помісної Української православної Церкви митрополит Епіфаній зазначив, що відкриття оновленої Зали пам’яті першої черги Музею Голодомору – геноциду є важливим для увіковічнення пам’яті тих, хто загинули під час страшного голоду 1932-33 років в Україні.

«Ми повинні їх пам’ятати для того, щоби будувати справжнє майбутнє, щоби знати свою справжню, об’єктивну історію. Якщо ми будемо пам’ятати, то в майбутньому ніколи не допустимо подібних речей», – підсумував глава ПЦУ.

На відкритті експозиції виступила британка Алісон Маршал. Вона віднайшла на горищі та передала музею листи про Голодомор, надіслані її дідусю інженером Джері Берманом, який у 1932-1933 роках перебував у Станиці Луганській.

Також предстоятель Православної Церкви України 7 вересня 2021 року взяв участь у міжнародному форумі «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо», що проходив У Будинку професійних спілок України.

Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом, а у перерві поспілкувався з організаторами та гостями заходу.

У заході взяли участь третій президент України Віктор Ющенко, міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, інші представники уряду та Верховної Ради України, представники громадських організацій, наукової спільноти, меценати й лідери суспільної думки України.

Глава Української Греко-Католицької Церкви верховний архиєпископ Святослав у форматі відеозвернення виступив перед учасниками Міжнародного форуму «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо» у Києві.

У відеозверненні глава УГКЦ подякував Музею Голодомору за організацію форуму, метою якого є актуалізувати обговорення в українському суспільстві та міжнародній спільноті тему Голодомору-геноциду 1932-1933 рр., масових штучних голодів 1921-1923 рр., 1946-1947 рр., а також об’єднати суспільство задля поширення правди про злочин геноциду проти українців, вчинений комуністичним тоталітарним режимом.

Можна сказати, вважає Святослав, що радянська система сталінського штибу випробувала в Україні ще один вид зброї масового знищення, цією зброєю став штучний голод.


Глава УГКЦ згадав свого попередника – митрополита Андрея Шептицького, який 24 липня 1933 року разом із галицьким єпископатом написав пам’ятний лист-звернення до світової громадськості під назвою «Україна в передсмертних судорогах». Окрім звернень, зазначив глава Церкви, владики УГКЦ робили конкретні справи, зокрема збирали кошти, збіжжя, щоб рятувати життя.

Святослав згадав про ще одного друга України – віденського архиєпископа кардинала Теодора Інніцера. Він перший серед європейських лідерів подібного рівня відгукнувся на голос митрополита Андрея Шептицького. Кардинал Інніцер зініціював міжнародний і міжконфесійний комітет допомоги територіям Радянського Союзу, постраждалим від голоду.

«Хотів би, щоб усі ми стали послідовниками і Андрея Шептицького, і кардинала Інніцера та конкретними вчинками підтримали розбудову і довершення будівництва Музею пам’яті жертв Голодомору в Києві», – додав Святослав.

Теги: