З таким зверненням єпископ РКЦ звернувся до президента Володимира Зеленського, зважаючи на аварійний стан костелу, який нещодавня пожежа ще більше ушкодила.

За словами єпископа, вже багато років влада не вирішує питання про перенесення органу до окремої будівлі, що поставила умовою для повернення костелу католицькій громаді, та водночас не вживає належних заходів для комплексної реставрації костелу. Католицька Церква майже 30 років очікує повернення храму віруючим, щоб нарешті почати відновлювальні роботи.

При цьому він пише: "Релігійна громада не раз офіційно заявляла про свою згоду на проведення концертів органної музики в приміщенні Миколаївського костелу, як це відбувається і в інших європейських країнах, та публічно пропонувала укласти договір, як гарантію дотримання інтересів Національного будинку органної та камерної музики України після повернення храму релігійній громаді".

Напередодні члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій висловили підтримку пропозиції безкоштовно повернути костел св. Миколая в Києві у власність Римсько-Католицької Церкви в Україні, як це передбачено законом і зобов’язаннями держави перед Радою Європи.

Теги: