Шістдесят капеланів з різних областей України а також Молдови, які до цього пройшли навчання в Капеланський академії, протягом трьох днів вивчали різноманітні аспекти капеланського служіння.

Викладач Рон Нелсон (Ron Nelson), капелан управління шерифа в окрузі Форсайт, Джорджія (Forsyth County), розглянув дванадцять тем та ділився з українськими капеланами особистим досвідом. Йому допомагав перекладач Алекс (Олександр) Герасимов, який тридцять років тому переїхав у Сполучені Штати, та наразі також здійснює капеланське служіння. Обговорювали стрес-менеджмент, дії у кризових ситуаціях, організацію спеціальних церемоній, принципи конфіденційності та етики, підтримку родин правоохоронців, профілактику суїциду – загалом вісімнадцять годин навчання.

Враховуючи велику кількість питань щодо особливості служби капеланів та поліцейських у Сполучених Штатах, один вечір після загального навчання Рон присвятив сесії для запитань та відповідей.

«Це мій перший візит в Україну, – каже Рон, – і я отримав задоволення від нього, хоча це і незнайома для мене культура. Тут живуть прекрасні люди. А від їжі я отримав надзвичайну насолоду – здається, я навіть набрав кілька кілограмів. Але найголовніше – це чудо, яке на наших очах здійснює Господь, який керує капеланським рухом у вашій країні. Для мене великий привілей – служити українським капеланам та навчатися разом з цією великою групою. Вірю, що це не остання наша зустріч».

В останній день зустрічі Рону передали український флаг з побажаннями від капеланів, який він розмістить в управлінні шерифа свого округу.

«Дуже насичена і цікава програма міжнародного навчання для капеланів від справжнього досвідченого практика і тренера Рона Нелсона, який працює на цій ниві півтора десятка років. Звісно, що у деталях життя і служба американських і наших копів суттєво відрізняється, але, в цілому, ті ж самі людські та професійні проблеми у них і у нас, і досвід Рона і його колеги Алекса допоможе нашим капеланам краще розуміти, яким чином можна допомагати тим, хто служить і нас усіх захищає», – поділився враженнями Андрій Клюшев (м. Ірпінь), священник УПЦ (МП).


«Дуже цінним є те, що разом зібралися представники різних християнських конфесій, щоб спільно навчатися, спілкуватися та молитися за розвиток капеланства для правоохоронців в Україні. Можливість почути про багаторічний досвід колег-капеланів з Америки, отримати безліч практичних порад та настанов – це справжнє благословення для всіх присутніх! Ми маємо натхнення, щоб це благословення нести для співробітників поліції та для нашого суспільства в цілому!», – наголосив пастор та капелан з Житомира Сергій Козлов.

Незабаром Капеланська академія розпочне набір на третій потік навчання, яке буде здійснюватися в онлайн форматі для бажаючих долучитися до капеланського служіння правоохоронним органам. Перший та другий випуск академії відбувся у листопаді 2020 р. та липні 2021 р. відповідно.

Також 14 вересня у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі ПЦУ відбувся молебень перед початком навчально-методичних зборів капеланів різних конфесій України. Навчально-методичні збори капеланів триватимуть до 17 вересня включно. В рамках заходу відбудуться лекції та круглі столи, до яких також залучені представники Державної прикордонної служби України, представники інших конфесій та релігій, психологи.

Теги: