Про це повідомив в соцмережі «Фейсбук» депутат Верховної Ради України Рустем Умеров. За його словами, нова сучасна школа функціонує на базі кримськотатарського культурно-освітнього центру Birlik:

«Відкрили нову сучасну школу для 100 дітей кримських татар, де вони зможуть навчатись кримськотатарською мовою. У селі Чайки під Києвом. Школа двомовна, тобто всі предмети викладають українською та англійською мовами. Навчання відкрите для дітей усіх національностей і конфесій, застосовується методика STEAM. Це значить, що діти не просто вивчатимуть науку, технологію, інжиніринг, мистецтво та математику. Їм на прикладному рівні пояснюватимуть, як вони зможуть застосовувати ці знання на практиці. Радий, що у кримськотатарських дітей з’явилася можливість вивчати рідну мову та культуру. Якісна освіта — це фундамент майбутнього та важлива складова деокупації та реінтеграції Криму».

Директор навчального закладу Birlik School Назім Сейдаметов розповів виданню QHA, що заклад розташований на одній ділянці з мечеттю та займає площу 500 кв. м.

«У школі поки що будуть з п’ятого по восьмий клас, вже провели тестування для дітей, що бажають  навчатися. Тести проводилися для визначення IQ, з математики, англійської та української мов, і вони показали середній рівень знань. Проте з огляду на близький початок навчального року, вирішили нікому не відмовляти», —  зазначив директор.

За словами Сейдаметова, у школі особлива увага приділятиметься природничим та технічним дисциплінам, відповідно до навчальної системи STEAM. Крім того, викладатимуть мови — кримськотатарську, українську, англійську, турецьку та арабську;  Коран, ісламську етику.

Пн Сейдаметов додав, що найближчим часом школа має отримати ліцензію на освітню діяльність, завершується формування педагогічного колективу. Більшість учителів — переселенці з Криму.

Громадське об'єднання Birlik об’єднує кримських татар, які проживають на материковій Україні. Село Чайки — місце компактного проживання кримських татар, а також мусульман інших національностей, вихідців із пострадянських та інших країн.

Теги: