Члени Громадської ради МОН наголосили на важливості підписання угоди про співпрацю між МОН та ВРЦіРО, а також обмінялися думками щодо можливих кроків, спрямованих на її практичну реалізацію.

Учасники засідання обговорили наявні проблеми у забезпеченні викладання курсів духовно-морального спрямування, а також практичні кроки, спрямовані на покращення ситуації.

Під час засідання з тривогою було відзначено, що у минулому 2020/2021 навчальному році кількість закладів загальної середньої освіти, у яких здійснювалося викладання таких курсів, становила 31,6 % від загальної кількості шкіл в Україні, а кількість учнів, охоплених таким викладанням, - лише 12,6 %. Громадська рада робить висновок, що більше 87 % майбутніх громадян України не мають можливості вивчення предметів духовно-морального спрямування, що вкрай негативно впливає на можливості їхнього формування на засадах духовних і моральних цінностей.

Громадська рада одностайно рекомендує надати відповідний гриф Міністерства освіти і науки України програмам з курсів духовно-морального спрямування, зокрема програмам «Основи християнської етики», «Біблійна історія та християнська етика», «Християнська етика в українській культурі». Крім цього, важливим є відновлення діяльності експертної комісії при МОН з етики та предметів духовно-морального спрямування.

Теги: