Кульмінаційною подією святкування була подячна літургія, яку очолив апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас.  

Єпископ Станіслав Широкорадюк, засновник та перший президент Місії, виголошуючи проповідь, зазначив: «Ми радіємо цьому маленькому ювілею, але коли 25 років тому починались перші кроки, ми думали, що найважливіше для нас? Яка наша місія? Що стоїть в центрі нашого служіння? З самого початку сам Бог підказав, що ми маємо роботи, і в центрі нашої діяльності поставив дитину. Ми розпочинали з наметових таборів для дітей, а зараз ми маємо 5 відпочинкових центрів, будинки для дітей сиріт, вже маємо будинки для самотніх матерів. Але коли ми починаємо захоплюватись великими проєктами, як важливо не забути за нашу місію – дати людям Бога» - наголосив єпископ Станіслав.

Він також додав, що в сучасному світі є багато фальшивих понять, але правдиву любов, милосердя, родинне щастя підмінити не можливо. 

На сьогодні Місія «Карітас-Спес» має близько 100 діючих проєктів та сталі програми, що діють більше 25 років. Соціальні центри та благодійні кухні для бідних, бездомних та ромів працюють в 21 осередку, та діють з 1992 року і на сьогодні надають допомогу понад 100 000 потребуючих в рік. Дитячі будинки сімейного типу та дитячі відпочинкові центри, які знаходяться під опікою Місії, працюють з 1996 року і щороку охоплюють щонайменше 3000 дітей. На сьогодні, в 2 Будинках милосердя для літніх людей постійну опіку отримали 30 старших осіб. Кілька Будинків милосердя Місія передала під опіку монашим орденам. Загалом, програма діє з 1997 року. Студентські гуртожитки і стипендіальні програми діють з 1998 року, надаючи можливість молоді здобувати освіту. З 2003 року Місія відкриває перші дитячі садочки і світлиці, в яких на сьогодні перебувають більше 600 дітей на рік. З 2011 року відкриваються будинки для самотніх матерів з дітьми, де на сьогодні проживають 15 матерів та 27 дітей. Від початку програми допомогу отримали близько 80 матерів і понад 100 дітей. Загалом, щорічно, Місія охоплює понад 120 000 потребуючих, надаючи різновекторну допомогу. 

В рамках святкування свого 25-річчя Місія презентувала новий благодійно-мистецький проєкт CARITAS-ART, який реалізований спільно з художниками і дизайнерами, в якому митці привертають увагу до суспільних проблем та до людини в потребі.  

Місія «Карітас-Спес» у своїй назві презентувала 11 напрямків благодійності, які здійснює протягом 25 років. 11 митців в літерах назви «Карітас-Спес» представили своє бачення напрямку благодійності, таким чином стаючи амбасадорами даного напрямку. Всі кошти які будуть отриманні шляхом виставок, розповсюдження принтів, окремих літер та всієї композиції, будуть скеровані на благодійність, яку представив окремий художник, стаючи його творчим опікуном.

Представлення CARITAS-ART організатори поєднали з камерним концертом хору «Інспіратум», щоб в образній і звуковій формі представити напрямки благодійності, які здійснює Місія.   

Нагадаємо, Релігійна місія «Карітас-Спес» Римсько-Католицької Церкви в Україні є однією із 48 учасників Федерації «Карітас Європа» та членом «Карітас Інтернаціоналіс», глобальної конфедерації, яка об’єднує 162 католицькі організації. В Україні Місія має Національний офіс і сім дієцезіальних осередків, що діють у кожній дієцезії Римсько-Католицької Церкви (РКЦ) та більше 30 парафіяльних та регіональних центрів. Детально дізнатися про роботу «Карітас-Спес» можна на сайті Місії (https://caritas-spes.org/ua) підтримати роботу можна за посиланням (https://caritas-spes.org/page/dopomozhit-nam-dopomogti-inshimlll ). 

Теги: