Організатори заходу - Східноєвропейський інститут теології (Україна), Українська філія Європейського товариства католицького богослов’я, Івано-Франківська академія Івана Золотоустого УГКЦ (Україна), Товариство європейських євангельських теологів (Нідерланди), Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (Україна).

Серед пленарних доповідачів – проф. Алістер Макграт, автор бестселерів у царині науки і релігії, один із провідних християнських апологетів сучасності, директор Центру Оксфордського університету з досліджень науки і релігії.

Конференція відбуватиметься в рамках проекту “Religion and Science: Capacity-Building for the Future” Східноєвропейського інституту теології (Львів, Україна). Проект здійснюється за підтримки Фундації Джона Темпелтона в рамках програми «Нові горизонти для науки і релігії у центрально-східній Європі» у співпраці з Центром Оксфордського університету з досліджень науки і релігії.

Конференція спрямована на те, аби стимулювати наукові дослідження, конструктивний діалог та взаємодію між різними традиціями з особливим акцентом на сучасному стані та майбутніх можливостях науково-релігійних дискусій в екуменічній перспективі. Наша мета – щоб молоді науковці та досвідчені вчені з провідних наукових центрів та богословських установ отримали можливість познайомитися з роботою своїх колег у професійному академічному контексті.

Одним із найпоширеніших стереотипів мислення є уявлення про те, що наука та релігія по суті несумісні. Хоча це твердження було успішно спростоване на концептуальному рівні, воно залишається популярним стереотипом, що значною мірою сприяє напрузі та протистоянню між релігійним та науковим дискурсами. Мета цієї конференції - започаткування конструктивного діалогу між релігійними і науковими світоглядами, аналіз та подолання взаємних стереотипів, а також сприяння розвитку співпраці й обміну ідеями між ними.

Основні напрями роботи конференції:

• Методологічні підходи природничих наук та теології.
• Аналіз історичних моделей та  взаємозв'язку між вірою та розумом, релігією і наукою.
• Біблія, сотворення, еволюція і дизайн.
• Роль християнської теології та природничих наук у появі сучасних концепцій раціональності.
• Зв'язок між розумом і духовністю в різних релігійних традиціях.
• Релігія, наука та екологія: взаємна відповідальність за майбутнє.
• Критична оцінка впливу науки та техніки на стан людини та природне середовище.
• Вплив науковців та релігійних мислителів на публічний дискурс.

Учасники конференції можуть виступити із секційною доповіддю. Для цього необхідно до 30 жовтня 2021 р. надіслати тези (об'ємом не більше 300 слів) із коротким CV на адресу templeton.ukraine@gmail.com. Оргкомітет конференції проводить відбір тез за наступними критеріями: актуальність та відповідність тематиці конференції  оригінальність аналізу та аргументів. За матеріалами конференції буде виданий збірник доповідей. Робочі мови конференції: англійська та українська. Пленарні доповіді англійською мовою перекладатимуться синхронно на українську.

Для реєстрації в якості учасника конференції необхідно до 30 жовтня 2021 р. заповнити реєстраційну форму «Релігія і наука: від протистояння до взаємодоповнення» - 2 і сплатити реєстраційний внесок у сумі 200 грн.

Регламент роботи конференції

• Пленарні виступи – 45 хв.
• Секційні виступи – 15 хв. 

Контакти

• Ел. пошта: templeton.ukraine@gmail.com
• Реєстраційна форма: «Релігія і наука: від протистояння до взаємодоповнення» - 2

Теги: