За словами Шимона Шинковського вель Сенка, "становище поляків в Україні змінюється в гірший бік", це відбувається через об'єктивні та суб'єктивні чинники. Одним із об'єктивних факторів, на його думку, є соціально-економічна ситуація, яка спонукає людей польського походження в Україні емігрувати.

Речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі "Суспільному" заявив, що твердження польського дипломата є "щонайменше некоректним".

"Категорично відкидаємо твердження заступника міністра закордонних справ Польщі Шимона Шинковського вель Сенка про нібито "дискримінацію" поляків в Україні. Використання побідних тверджень відносно становища польської спільноти в Україні є щонайменше некоректним. Воно вводить в оману наші суспільства, не відображає реальний стан дружніх і партнерських відносин України та Польщі", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в українському МЗС "здивовані, що ця заява пролунала наступного дня після успішного засідання у Варшаві консультаційної комісії з питань задоволення освітніх потреб представників української меншини в Польщі і польської меншини в Україні".

"Комісія підтвердила взаєморозуміння і обопільну відкритість до конструктивного діалогу. Закликаємо польську сторону утримуватися від політичних оцінок, які дисонують з реальними намірами і кроками сторін задля зміцнення партнерства України і Польщі у різних сферах", — резюмували у міністерстві.

Фото msn.com

Теги: