За словами голови Ліги мусульманок України Ніяри Мамутової, організатори поставили перед собою кілька завдань:

— По-перше, ми хотіли зібрати активних мусульманок з усіх міст України, де є наші жіночі громадські організації, щоб надихнути їх, мотивувати, поділитися досвідом. По-друге, ми хотіли зруйнувати стереотип, що жінка повинна завжди обирати один шлях: родину і виховання дітей або саморозвиток і кар'єру. Хотіли показати, що можливо об'єднувати й робити й те, і те.

Цьому, зокрема, була присвячена перша секція форуму — «Гармонія з собою». Спікери говорили про життєву місію жінки. Колишня голова Форуму мусульманок Європи Іман (Сандра) Петрек у своєму виступі говорила про потребу розуміння жінкою свого призначення, мети, з якою вона створена Богом. Спеціалістка з ісламського права Анастасія Радовелюк присвятила свій виступ розумінню гармонії з погляду шаріату.

Радник Посольства Республіки Індонезія в Україні Ерна Херліна, що також виступала в цій секції, презентувала доповідь «Роль жінок у розбудові нації та економічному розвитку: індонезійський приклад». У ній ішлося про історичні та сучасні постаті індонезійських мусульманок, що значною мірою вплинули на суспільно-політичні процеси та багато в чому визначили вектори розвитку країни.

Маналь аль-Мусалям, голова волонтерського об’єднання «Дана» з Кувейту, приєдналася до участи за допомогою онлайн-зв’язку, як і інші іноземні спікери.

— Гостей ми запрошували виступати наживо, — розповідає Ніяра Мамутова, — але пандемія внесла свої корективи. За декілька днів довелося змінити формат форуму та зробити його змішаним, тобто частина спікерів виступала онлайн.

Виступ Маналь був присвячений волонтерству: як не вигоряти, займатися собою та балансувати між сім’єю та громадською діяльністю.

— Друга секція форуму була більш практичною, — каже одна з організаторок форуму Ольга Фриндак. — Ми назвали її «Мистецтво володіти мрією» та запросили виступити тих мусульманок, які не зациклювалися тільки на своїй родині або тільки на поклонінні, а й активно брали участь у соціальних проєктах. Усі вони змогли реалізувати свої мрії.

Спікерами цієї частини форуму були, зокрема, відома дизайнерка Катерина Євдокимова (Катрін Кім), голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеїтова, засновниця відомої освітньої та нетворкінг-платформи АМАНАТ.інфо Ася Мокра-Омер.

З інтересом учасниці слухали виступ президентки Мусульманської асоціації Великої Британії Рагад аль-Тікріті. Вона розповідала про ефективних жінок-мусульманок і дала чимало порад, як варто йти до реалізації своїх мрій. Оксана Архипчук, співзасновниця експериментальної мікрошколи KAIZEN, розповідала про те, як її власні діти допомогли їй з розробкою ідеї цієї школи.

Під час форуму тринадцять мусульманок нагороджено відзнакою Духовного управління мусульман України «Умма» — медаллю «За служіння ісламу та Україні». Медалі та посвідчення активісткам вручив муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, зазначивши, що ці нагороди вручають найактивнішим мусульманкам, що виявили себе на ниві мусульманського відродження.

Перед нагородженням шейх Саід звернувся з вітанням до учасниць :

— Я маю надію, що сьогоднішній форум буде обговорювати ці важливі питання, що за результатами форуму будуть напрацьовані певні пропозиції до державних органів України, де від імені мусульманок, від імені мусульманської громади України потрібно звернутися й указати на ті проблеми, з якими стикаються мусульманські жінки. З нашого боку, з боку Духовного управління мусульман України «Умма», ми будемо усіляко сприяти розв’язанню тих питань, що турбують мусульманську громаду України та мусульманську жіночу спільноту України.

Почесними гостями форуму стали представники держави, громадських організацій і посольств деяких країн: головні спеціалісти відділу співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС) В’ячеслав Горшков і Вікторія Кочубей; член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, голова ГС «Спілка жінок України» Леокадія Герасименко тощо.

Також у рамках заходу відбулася фотовиставка «Тато в сім'ї» та благодійний ярмарок хендмейд-продукції українських майстринь. Частину виторгу організатори планують передати на лікування дітей з онкологічними захворюваннями.

Теги: