9 листопада 2021 року митрополит Запорізький та Мелітопольський УПЦ (МП) Лука у рамках боротьби з пандемією та її наслідками передав обласній інфекційній лікарні дороге медичне обладнання. За словами співробітників лікарні, отриманий відеололарингоскоп є незамінним для інтубації хворих на ковід через певні анатомічні особливості їх дихальних шляхів.

Перед врученням обладнання владика причастив святих тіла і крові Ісуса Христа хворих, які цього побажали.

16 листопада за запрошенням адміністрації НДСЛ «Охматдит» МОЗ України у відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей відбулась офіційна передача придбаного в результаті сьомої щорічної акції «Мати життя: від Богородиці передчасно народженим немовлятам» автоматизоване електронне медобладнання, вартістю у 58 тисяч гривень, представниками УПЦ (МП) відділенню лікарні.

На зустрічі була присутня завідуюча відділенням інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей заслужений лікар України Орлова Тетяна Олександрівна.

УПЦ (МП) представляли настоятель храму на честь Єрусалимської ікони Божої Матері протоієрей Димитрій Гарчук та настоятель храму на честь всіх святих протоієрей Олександр Барібан.

Благодійна акція «Мати Життя: від Богородиці передчасно народженим немовлятам», в результаті якої було придбано автоматизоване електронне медичне обладнання вартістю у 58 тисяч гривень, а саме — пульсоксиметр моделі Nonin 7500 та комплект багаторазових датчиків для новонароджених дітей, проходила з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в період з 5 вересня до 8 листопада до ХІІ Міжнародного дня передчасно народжених дітей, що відзначається світовою спільнотою 17 листопада.

Організаторами акції виступили дві столичні парафії — на честь Єрусалимської ікони Божої Матері Голосіївського благочиння та на честь всіх святих Кладовищенського благочиння столиці. Свою посильну благодійну допомогу діткам парафіяни залишили в окремих скриньках для пожертв у згаданих храмах та перераховували на спеціальний рахунок, відкритий для проведення благодійної акції.

Також у період проведення акції у Всіхсвятському храмі відбувся благодійний ярмарок дітей недільної школи парафії.

Священики Рівненської єпархії УПЦ (МП) передали до медичних закладів Рівненщини дороговартісні лікарські препарати на суму понад 300 тис. грн., які використовують для лікування дихальних шляхів і зокрема коронавірусної інфекції.

Зокрема, священники Рівненщини передали в медичні заклади Острога, Гощі та Дубно антибіотики, які використовують для лікування дихальних шляхів і зокрема коронавірусної інфекції, на суму понад 300 тис. грн. Дороговартісні лікарські препарати закупила Київська Митрополія спільно з Рівненською єпархією.

Як зазначають лікарі, препарат «Цефинак» є антибіотиком широкої бактерицидної активності та застосовується, зокрема, під час лікування інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів, його активно застосовують для лікування пацієнтів із короновірусною інфекцією. І наразі лікування саме цим препаратом потребує дуже багато хворих.

«Медичні заклади області переповнені, лікарі працюють, фактично, на межі своїх можливостей, – зазначив протоієрей Віктор Земляний, керівник відділу з міжконфесійного врегулювання при Рівненській єпархії. – Ми спілкувались з лікарями, які зазначивлв, що, до прикладу, в Острозі із 90 ліжок, запланованих для хворих на Covid, 87 уже зайняті».

А в Херсонській єпархії митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн відзначив працівників охорони здоров’я Херсонської обласної лікарні церковними нагородами за їх самовідданий труд у цей важкий для суспільства час епідемії.

Теги: