"Дорогі в Христі! Упродовж року, що минає, наша Батьківщина переживає нові виклики, пов’язані із загостренням гібридної війни проти нашого народу та Української Держави, яка відзначає тридцяту річницю відновлення своєї незалежності. Довкола наших кордонів накопичена небачена кількість російських військових угруповань, погіршується гуманітарна ситуація та штучно створюється тиск на наше суспільство політично вмотивованими цінами на енергоносії, - говориться в ухваленому документі Архиєрейського Синоду УГКЦ. - Останні тижні були позначені відновленням кровопролитних боїв на Сході України та смертями і важкими пораненнями наших воїнів-захисників. Перед лицем новітніх небезпек народ України знову єднається у своїй готовності захищати Вітчизну, обстоювати її соборність і право кожного громадянина жити у вільній, демократичній та європейській державі..."

Згадується також "швидке зубожіння народу та щоразу нові прояви соціальної нерівності, що загострюються в умовах нових хвиль пандемії коронавірусу".

Синод закликає до молитви в час лихоліття для України: "Прохаємо вірних нашої Церкви, усіх християн та людей доброї волі продовжити на наступні чотири місяці безперервний піст і молитву за мир, відвернення ворожої загрози та краще майбутнє України. Практичні вказівки стосовно продовження цього духовного подвигу додаємо до цього Заклику. Просимо отців-душпастирів оголосити цей порядок та належним чином його підтримувати".

Нагадаємо, що за даними розвідки України та США, Росія зосередила біля кордонів України понад 92 тисячі військових і готується до нападу наприкінці січня або на початку лютого 2022 року.


Теги: