Ще у 2017 р. Синод УГКЦ прийняв заяву з приводу «об’явлень» сестри Марії Баран, які поширює о. Григорій Антоній Планчак. У документі зазначається, що з 2004 року у двох монастирях УГКЦ – Святого Теодора Студита в с. Колодіївка Підволочиського району Тернопільської області та Введення в храм Пресвятої Богородиці в с. Великі Бірки Тернопільського району тої ж області поширювалися для богопосвячених осіб і мирян т. зв. «об’явлення» і «послання». У цих монастирях стверджувалося, що одна із сестер, Марія Баран, «чує голос» Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, Богородиці та окремих святих. Деякі «послання» записував о. Антоній Григорій Планчак, який підтверджував їх вірогідність і походження від Бога, не маючи на це ніякого права і повноваження.

З приводу цієї заяви колишній ієромонах Антоній-Григорій (Роман Планчак) звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з позовом до членів Синоду єпископів КГВА про захист честі, гідності і ділової репутації, вимагаючи визнати недостовірною інформацію, що містилася в заяві Синоду. Після розгляду справи суд не задовільнив цього позову і Роман Планчак подав апеляцію до Тернопільського апеляційного суду, який після відповідного розгляду також її відхилив. Після цього він звернувся із касаційною скаргою до Верховного Суду. Колегія суддів дійшла висновку про залишення касаційної скарги без задоволення.

Постанова Верховного Суду від 12 жовтня 2021 року набрала законної сили з моменту її прийняття. Вона є остаточною та оскарженню не підлягає.

Ще у 2018 році папа Римський Франциск затвердив декрети архієпископа і митрополита Василя (Семенюка), ієрарха УГКЦ, про видалення з монашого стану дев’яти монахів, зокрема Планчака, які відмовилися підкоритися церковній владі, поширюючи сумнівні «об’явлення» чи «послання».

26 березня 2021 року було подано до загального відома, що на колишнього ієрм. Антонія-Григорія (Планчака) накладена кара позбавлення клірицького стану, згідно з якою йому заборонено виконувати священниче служіння: «Він не може служити Божественну Літургію, звершувати таїнства, зокрема хрестити, вінчати і сповідати вірних, здійснювати будь-що, що може виконувати священнослужитель. Якщо б священник, позбавлений клірицького стану, звершував вінчання чи сповідь, то вони будуть не тільки незаконні, а й недійсні, тобто не будуть мати жодного наслідку. Колишньому ієромонаху Антонію-Григорію заборонено служити будь-які богослужіння в храмі чи поза ним, у тому числі звершувати будь-які прилюдні моління за хворих, екзорцизми чи подібні молитви. Він не може називати себе греко-католицьким монахом чи священником, бо згідно із канонічними нормами він прирівнюється до мирянина».

Теги: