Із вітальним словом до капеланів звернувся глава УГКЦ верховний архиєпископ Святослав. За його словами, сьогодні особливо важко шукати покликання військових капеланів. Церква входить у новий період інституціалізації капеланського служіння.

За словами Святослава, військовим капеланам доведеться пройти мобілізацію через військкомати. Це виклик та певною мірою втрата для Церкви. Тому сьогодні військовим капеланам доведеться постати перед вибором: їх мало і ще може зменшитися, бо не кожен готовий покинути парафію і бути мобілізованим в армію. Вже сьогодні є багато вакансій для служіння. Тому новий закон дає відповідь на багато запитань Церкви, але відкриває нові, вважає глава УГКЦ.

Він наголосив, що Церква може підтримати українське військо. Її інструментом є отці-капелани, які мають стати носіями миру і спокою у часи страху і паніки. «Ми не маємо права допустити, щоб наші серця затривожилися, а повинні бути носіями впевненості, що Бог з нами. Маємо бути з тими, хто боронить Батьківщину, бути для них так званим стабілізатором. Що робити, коли ворог на порозі? Нехай не тривожитися серце ваше — довіртеся Богові, навчає нас пророк Ісая», — зазначив Святослав.

Теги: