Перед початком заходу учасники зібрання помолилися у Петропавлівському храмі. Далі відбулося робоче засідання, участь у якому взяли митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, священники – представники монастирів, духовних навчальних закладів й Синодальних установ Православної Церкви України, перекладачі документу, науковці та громадські діячі.

Під час обговорення йшлося про перший розділ документу – «Вступ. Час служити Господу». Учасники поділилися своїми коментарями стосовно зазначеного тексту та погодили механізми й форми подальшої роботи.

Було визначено, що кожному наступному розділу буде присвячено окрему зустріч. Українська експертна група відбиратиме найважливіші цитати, формулюватиме коментарі, власні питання, глосарій, бібліографію й методичні додатки. У підсумку заплановано вихід друкованого та електронного видання, до якого увійде сам текст документа Вселенського Патріархату та відповідні українські напрацювання.

Зустріч експертної групи було організовано Управлінням у справах молоді ПЦУ, як відповідь на заклик Вселенського патріарха Варфоломія щодо рецепції рішень Великого Собору на Криті 2016 року. Оскільки документ «За життя світу: на шляху до соціального етосу Православної Церкви» є виявом і продовженням роботи, розпочатої цим Собором, то така діяльність сприятиме поглибленню його рецепції в Україні, вважають в ПЦУ.

«Це сучасне богословське видання покликане також бути важливим елементом у навчанні студентів духовних навчальних закладів, у соціальному служінні, роботі з молоддю й парафіяльній діяльності та зможе продемонструвати сучасний погляд Церкви на актуальні питання сьогодення», - зазначає сайт ПЦУ.

Теги: