Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Памфільський Даниїл (Українська Православна Церква США, Константинопольський Патріархат), архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Фастівський Володимир, екзарх Вселенського патріарха єпископ Команський Михаїл, братія Золотоверхої обителі та численне запрошене духовенство.

За богослужінням також молилися п’ятий президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною та надзвичайний і повноважний посол України у Ватикані Андрій Юраш.

На завершення відправи глава ПЦУ виголосив першосвятительське слово. "Безперечно, що наші досягнення і успіхи не можуть бути приводом для того, щоби заспокоїтися і вважати працю завершеною. Розбудова Церкви – неперервний процес, який щодня стикається з новими завданнями та викликами. Тому, дякуючи з глибини серця Богові за всі Його благодіяння, які були на нас, ми водночас підносимо до Нього гарячі молитви про допомогу, натхнення, мудрість,  примноження сил, щоби і надалі ми плідно працювали і досягали нових добрих плодів", - сказав, зокрема, митрополит Епіфаній.

Глава ПЦУ також відзначив Петра і Марину Порошенків високими церковними нагородами. Зокрема, владика Епіфаній вручив Петру Порошенку, який багато сприяв утвердженню помісної Церкви, хрест за заслуги перед Православною Церквою України.


Протягом цього дня на адресу предстоятеля ПЦУ надійшли вітання від прем‘єр-міністра України, урядовців, політиків, громадських та культурних діячів.

Теги: