Володимир Зеленський відзначив, що Україна є однією з небагатьох країн, де ефективно діє така міжконфесійна рада як ВРЦіРО, та привітав присутніх релігійних діячів із 25-річчям Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Григорій Комендант, головуючий у ВРЦіРО, президент Українського біблійного товариства (УБТ), подякував главі держави за зустріч і приділений час: "Ця зустріч є надважливою і цінність її в тому, що ВРЦіРО є голосом абсолютної більшості народу України. Це чудова можливість для нас сказати вам чим живуть українці та що їм болить. Бажаю, щоб наша розмова відбулася конструктивно, а її позитивні результати відчули усі громадяни України".

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній висловив подяку за те, що після багатьох років розробок і консультацій Закон України «Про Службу військового капеланства» нарешті був прийнятий. Він відзначив, що в Україні формується колективний імунітет не тільки до коронавірусу, але й до корупції, російської агресії та пропаганди. Митрополит побажав, щоб 2022 рік став роком розвитку та поступу: і в економіці, і в сфері духовного життя наших співгромадян.

У відповідь на це глава держави засвідчив, що для держави та її захисників дуже важливе душпастирське служіння, яке відважно звершують військові капелани різних конфесій. У присутності членів ВРЦіРО президент Володимир Зеленський підписав цей Закон № 1915-ІХ, який набере чинності з 1 липня 2022 року.

При цьому предстоятель Української Православної Церкви (Московський Патріархат) митрополит Онуфрій пояснив президенту позицію ВРЦіРО щодо Стамбульської конвенції та закликав не ратифіковувати її: "У Стамбульській конвенції заховані ідеологічні міни, які можуть підірвати українське суспільство. Закони України добре регулюють усі виклики, пов'язані з домашнім насильством. Зі свого боку церкви і релігійні організації готові співпрацювати з владою в сфері реалізації практичних заходів, спрямованих на запобігання домашньому насильству, адже Стамбульська конвенція не є рішенням цієї проблеми".

Президент України запевнив ВРЦіРО, що не підпише будь-якого важливого документу без діалогу з главами церков і релігійних організацій. Він наголосив, що проблему насилля в сім’ях треба врегульовувати на рівні законодавства України, підтримуючи сім'ї.

Володимир Зеленський, президент України, сказав: "У будь-якому разі такі питання мають обговорюватися в широкому колі, і вважаю, що Рада Церков повинна мати представників при обговоренні цього чи альтернативного законодавчого акта, який захистить людей".

У розвиток обговорення захисту суспільної моралі єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький звернув увагу на відсутність в Україні фільтрів, які б могли обмежувати поширення аморальних медіа продуктів та ігроманії, що шкодить передусім дітям.

"У 2021 році по статистичним показникам народжуваність в Україні була удвічі меншою, ніж смертність, – це свідчить, що демографічна криза дедалі погіршується. Тому ВРЦіРО пропонує створити окреме Міністерство у справах сім’ї, дітей і молоді, а також довести до завершення реформу інтернатів для сиріт, щоб замість них створювалися дитячі будинки сімейного типу", - сказав Михайло Паночко, старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської.

Він також закликав главу держави сприяти забороні комерційного сурогатного материнство в Україні, оскільки по суті воно є різновидом торгівлі людьми. Єпископ побажав президенту Зеленському чути і дослухатися до побажань людей України – в різних регіонах, що допоможе краще розбудовувати нашу державу, розуміючи реальне становище людей.

Президент України погодився з тим, що сім’я є найкращим осередком для виховання дітей: "Я ще не бачив щасливих дітей в інтернатах. Однак у будинках сімейного типу діти мають можливість зростати у любові та турботі".

Говорячи про миробудівничі ініціативи, які особливо важливі для єднання та гуртування українського суспільства в умовах російської агресії, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім запропонував створити в Україні центр розбудови миру.

Єпископ Закарпатської Реформатської Церкви Олександр Зан-Фабіан звернув увагу на будівництво доріг, як одну із ознак покращення якості життя в Україні, що відзначають заробітчани, які повертаються з-за кордону в Україні.

Єпископ розповів про запрошення Міжконфесійної ради Угорщини відвідати Будапешт, яке надійшло до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Там відбудуться зустрічі на найвищому рівні: з керівництвом країни, представниками парламенту та угорськими релігійними діячами.

Зустріч завершилася взаємною згодою президента України та членів ВРЦіРО надалі розвивати державно-церковний діалог і взаємодію на рівні керівництва держави.

"Хотів би подякувати вам за те, що ви робите, щоб наше життя було справді мирним і спокійним. Робите своєю працею, своїми молитвами, своїм щоденним життям", - сказав Володимир Зеленський.

Для того, щоб спільно знаходити рішення для складних суспільних проблем, члени Ради Церков запропонували створити робочу групу з представників Офісу Президента України та ВРЦіРО.

Крім того, завдяки діалогу між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та членами міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» парламент відклав розгляд законопроєкту № 2713-д про зниження податкових ставок для організаторів азартних ігор.

Чергова зустріч ВРЦіРО та парламентарів відбулася 15 грудня 2021 року – напередодні запланованого голосування, яке було відкладено.

Григорій Комендант, головуючий у ВРЦіРО, президент УБТ, сказав на зустрічі: "Ми вітаємо рішення Верховної Ради відкласти розгляд законопроєкту № 2713-д. Сподіваємося, ця шкідлива для українського суспільства законодавча ініціатива буде повністю знята з розгляду або відхилена, адже держава не повинна сприяти ігроманії. Коли бізнес азартних ігор пропонували легалізувати в Україні, то умовою були максимальні ставки оподаткування. Тож ВРЦіРО і надалі наполягатиме на тому, щоб держава не заохочувала ігорний бізнес пільгами, а піклувалася про моральне здоров’я та фінансове благополуччя наших співгромадян".

Цю позицію ВРЦіРО підтримав співголова МДО «Цінності. Гідність. Родина». Святослав Юраш, народний депутат України, сказав: "Представники Церков знайомі із бідою азартних ігор і наполягають на унеможливленні заниження рівня входу для ліцензій цього бізнесу. Це небезпечний для психічного здоров’я суспільства елемент, який має бути на контролі в держави".

Під час зустрічі з парламентарями представники Ради Церков також обґрунтували свою пропозицію щодо створення в Україні міністерства сім’ї, дітей і молоді, яке мало би розробити державну сімейну політику та державну програму підтримки сімей, відповідального батьківства і материнства, а також опікувалося б правами дітей.

Крім цього, релігійні діячі подякували парламентарям за підтримку позиції ВРЦіРО щодо необхідності скасування рішення про фінансування за рахунок платників податків кінопроєкту «Мій юний принц» як такого, що, на думку учасників зустрічі, порушує вимоги статті 2 Закону України «Про захист суспільної моралі», зокрема пропагує гомосексуальні відносини, блюзнірство і неповагу до релігійних святинь, і тим самим збурює суспільство і провокує протести.

Присутні парламентарі, урядовці та представники між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій підвели підсумки взаємодії протягом 2021 року та домовилися про напрямки співпраці у новому році.

Цього разу міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш та народні депутати України Галина Михайлюк («Слуга народу»), Андрій Шараськін та Юлія Клименко («Голос»), Віктор М’ялик та Ірина Констанкевич («За майбутнє»), а також позафракційна Оксана Савчук.

У нараді також взяли участь новопризначений надзвичайний і повноважний послом України у Ватикані Андрій Юраш, голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць та директор з питань захисту прав людини ГО «iDemocracy» Микола Кулеба.

Фото president.gov.ua

Теги: