У році, що минає, найбільш знаковими подіями в житті УПЦ (МП), за визначенням синодалів, стали: з’їзд представників "захоплених храмів", з’їзд чернецтва УУПЦ (МП), святкування річниці Хрещення Русі та Міжнародна наукова конференція, присвячена богословсько-канонічному осмисленню принципу соборності Церкви і питання першості серед Помісних Православних Церков.

В галузі соціального служіння допомогу від УПЦ (МП) отримали 182 геріатричні центри, 168 шкіл-інтернатів, 1800 багатодітних сімей. Крім того, для безхатченків були організовані 204 пункти для щоденної видачі гарячих обідів. Загальна сума по всім напрямкам соціальної роботи у 2021 році склала майже 30 мільйонів гривень.

Крім того, проводилась робота з організації та координації духовного окормлення української діаспори. Так, протягом поточного року УПЦ (МП) відкрила за кордоном дві нові парафії в юрисдикції РПЦ.

У 2021 році УПЦ (МП) активно спілкувалася з помісними Православними Церквами. Архієреї УПЦ (МП) мали молитовне спілкування з ієрархами Антіохійської, Єрусалимської, Грузинської, Сербської, Румунської, Болгарської, Албанської, Польської, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Православної Церкви в Америці, а також з тими архієреями Кіпрської та Елладської Церков, які підтримують РПЦ у суперечках з Константинопольською Церквою щодо визнання автокефалії ПЦУ.

Також за рік збільшилась кількість монастирів, парафій, священнослужителів та монахів УПЦ (МП). Загальна кількість священнослужителів зросла до 12 513 (на 57 більше, ніж у 2020 році), наразі нараховується 260 монастирів, у яких подвизається 4 630 ченців (на 82 більше, ніж торік). Загалом за звітний період було утворено 5 чоловічих чернечих обителей у Могилів-Подільській, Чернівецько-Буковинській, Львівській, Білоцерківській та Мукачівській єпархіях.

Далі на засіданні Синоду було ухвалено рішення про підготовку та видання повної Біблії українською мовою. Підготовкою тексту Святого Письма українською мовою займатиметься Київська духовна академія, а його виданням — Видавничий відділ УПЦ (МП).

Відповідно до рішення Священного Синоду, в УПЦ (МП) щорічно 30 вересня буде проводитись День молитви за сиріт. Для цього затверджені відповідні молитовні тексти.

Теги: