«Закликаємо до деескалації заради людей, які не бажають нічого іншого, як розпочати новий 2022 рік у здоров’ї, без коронавірусу, та в мирі перед обличчям загострення загрозливих сценаріїв. Щоб для цих людей, – жінок, чоловіків, дітей і похилих віком, – між якими чимало тих, хто отримує підтримку від «Renovabis», перехід у наступний 2023 рік був кращим, ніж тепер, і щоб вони мали кращі перспективи на майбутнє», – зазначає Томас Шварц, покладаючи великі сподівання на плідний дипломатичний діалог.

Побажавши конструктивного перебігу та успіху запланованим переговорам, він наводить слова святого Івана Павла ІІ, який наголошував, що «війна – це авантюра без вороття, а не засіб для вирішення політичних проблем».

З ініціативи Центрального комітету німецьких католиків, Єпископська Конференція Німеччини 1993 року заснувала «Акцію солідарності німецьких католиків з людьми Центральної та Східної Європи «Renovabis». Назва організації почерпнута із 104-го Псалма «Emitte spiritum tuum... et renovabis faciem terrae» – «Зішлеш Твій дух… і Ти відновлюєш лице землі», а її штаб-квартира розміщена у Фрайзингу.

Протягом майже 30 років діяльності, «Renovabis» фінансово підтримав понад 25 тисяч проєктів у 29 країнах колишнього комуністичного блоку на суму понад 810 мільйонів євро. Кошти походять з пожертв німецьких католиків, а також із федеральної казни. Половина фінансування призначається на відновлення церковного життя, що включає спорудження чи реставрацію храмів і душпастирських приміщень, а також вишкіл духовенства і мирян, а друга частина спрямована на соціальні проєкти, такі як благодійні їдальні, допомога бездомним, опіка над сиротами, похилими віком та людьми з інвалідністю.

Теги: