«Кожного разу, коли ми чуємо, що на кордонах нашої держави збільшується кількість війська, коли тривожиться цілий світ, коли навіть деякі країни готують евакуацію родин своїх дипломатів з України і кажуть своїм громадянам не їхати до України, це все тільки збільшує страх... Але ми сьогодні, читаючи про визволення з темноти, про можливість побачити велике світло, якось по-іншому бачимо навіть ту складну драматичну ситуацію», – сказав Святослав.

За його словами, у сьогоднішньому Євангелії Матей показує Ісуса Христа, якого після хрещення у Йордані спокушав диявол у пустелі. «Христос постив сорок днів і сорок ночей, а відтак сьогодні урочисто розпочинає свою проповідь. Властиво, сьогодні ми бачимо Ісуса Христа, який є на початку своєї місії і в повноті сили Божої проголошує початок якогось нового періоду в історії людини», – розповів він.

Предстоятель УГКЦ наголосив, що те світло, яке сяє з проповіді Христа, є для українців змістом особливої надії.

Маючи на увазі сьогоднішню ситуацію з військами сусідньої держави-агресора на кордонах України, глава УГКЦ зауважив, що кожного разу, «коли людина думає, що когось силою можна примусити ісповідувати щось, тоді та людина перебуває в темряві, у тіні країни смерті, бо вона сіє смерть навколо себе, а не життя».

Святослав зазначив, що з Україною сьогодні єднається весь християнський цивілізований світ. «Буквально останніми днями до заклику владик України починає поволі долучатися цілий світ. Цього тижня ми почули заклик усіх католицьких єпископів Європи, які об'єднані в Конференцію католицьких єпископів Європи. Вони висловили солідарність з нашим народом, з Церквами України і закликали всіх християн Європи до молитви за мир», – сказав він.

За його словами, готується ще одне звернення України та Польщі, де чітко буде засуджено темряву агресії і сказано, що кожного разу, коли людина утверджує право сильного, замість утверджувати силу права, вона перебуває в темряві.

Також до підтримки України приєднуються всі єпископи УГКЦ з-поза меж України: Канади, Бразилії, США... «Ми сьогодні бачимо, що не той сидить у країні смерті, хто утверджує мир, не той перебуває в лабетах темряви, хто легітимно обороняє свою країну, а той сидить у темряві, хто поклоняється молоху війни в сучасних обставинах, – переконує Святослав. – Тому сьогодні ми дякуємо Господу Богу, який через нас християн в Україні продовжує просвічувати український народ і Українську Державу».

Нагадаємо, папа Римський Франциск висловив пропозицію провести 26 січня День молитви за мир через ситуацію біля кордонів України (скупчення російського війська).

Теги: