"Скупчення російських військ біля кордонів нашої держави, поширення інформації про плани агресора розпочати вторгнення, інші ворожі заяви та дії очільників Росії вимагають нашої відповіді, - говориться у зверненні.

Глава ПЦУ нагадав, що "вторгнення Російської Федерації в Україну вже відбулося, воно розпочалося ще взимку 2014 року із нападу «зелених чоловічків» у Криму, наслідком чого стала "окупація Криму та частини Донбасу, щоденні обстріли російськими військами української території, постійні гібридні атаки з боку Росії в економічній, дипломатичній, інформаційній, релігійній та інших сферах".

На думку митрополита, мета цієї агресії - "перетворити всю нашу країну або хоча би її більшу частину на окуповану територію, керовану від імені Кремля зрадниками, терористами і кримінальниками. "За наш рахунок спробувати відновити зогнилого і мертвого радянського монстра, тюрму народів, імперію зла, примусити вільні народи Європи упокоритися перед бажаннями нинішніх володарів Кремля", - йдеться у зверненні.

Глава ПЦУ висловив сподівання, що українське "оновлене і боєздатне військо, маючи непохитну підтримку союзників серед демократичних країн всього світу", здатно "успішно протистояти нападнику та зруйнувати його плани".

При цьому Епіфаній подякував країнам-союзникам за підтримку, дипломатичну, економічну та військову допомогу. За його словами, уроки минулого свідчать – "умиротворення агресора, спроба «зрозуміти» його, «врахувати» його забаганки ведуть не до миру, а до зростання апетитів та розширення агресії. Так було напередодні ІІ Світової війни. За помилки того часу народи заплатили страшну ціну. Сподіваємося, що ці гіркі уроки вивчені, а висновки з них – зроблені", вважає митрополит.

"Ми, український народ, не бажаємо чужого, а лише захищаємо своє: батьківську землю, власний дім, родину та ближніх. Тому правда – на нашому боці. А там, де правда, там – Божа допомога і перемога", – зазначає митрополит і закликає українців зберігати розсудливість, не піддаватися на провокації, відкласти внутрішні другорядні суперечки перед обличчям зовнішньої загрози.

"Наше спільне завдання показати російським правителям: подолати Україну неможливо, ми будемо боротися і захищати себе та рідну землю до перемоги!", – закликає глава ПЦУ.

Очільник ПЦУ благословив найближчого недільного дня, 30 січня, у всіх храмах Православної Церкви України піднести додатково особливі молитви за Україну.

Нагадаємо, недавно папа Римський Франциск висловив пропозицію провести 26 січня День молитви за мир через ситуацію біля кордонів України (скупчення російського війська).

Теги: