Кандидат у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти правила апостолів, Вселенських і помісних Соборів та отців Церкви. Завершився чин многоліттям Філарету, архієреям, церковному народу та ставленику.

Після подячного молебню від імені єпископату, духовенства і вірян до Філарета зі словом вітання з днем народження звернувся архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій.

Після цього Філарет звернувся з повчальним словом до єпископа Авіва і вручив йому архієрейський жезл.

Богослужіння завершилося многоліттям патріарху, Українській Церкві та українському народові.

Напередодні, 22 січня, відбувся Архієрейський собор відновлюваної УПЦ КП, який заслухав доповідь Філарета про стан справ цієї конфесії. Зазначалося, що кількість єпископів в УПЦ КП зросла від трьох архієреїв у 2019 році до 15-ти – на сьогодні. До складу УПЦ КП були прийняті два єпископи (митрополити) із Грецької Церкви старостильників разом зі своїми єпархіями, був поставлений вікарний єпископ Філадельфійський, Київської єпархії, та обраний вікарний єпископ Ришканський, Східно-Молдовської єпархії.

"У зв’язку зі зростанням УПЦ КП" собор постановив створити Священний Синод із числа єпархіальних архієреїв у кількості шістьох членів: чотири постійні та два тимчасові, а саме:

"Постійні члени Священного Синоду:

2.1. ФІЛАРЕТ, Патріарх Київський і всієї Руси-України – Голова Синоду за статутом.
2.2. ІОАСАФ, митрополит Білгородський і Обоянський.
2.3. АНДРІЙ, архієпископ Переяславський і Білоцерківський.
2.4. НИКОДИМ, єпископ Сумський і Охтирський.

Тимчасові члени Священного Синоду обираються послідовно по порядку хіротоній:
2.5. ФІЛАРЕТ, архієпископ Фалештський і Східно-Молдовський.
2.6. ДАНИЇЛ, єпископ Дніпровський і Криворізький".

Також "згідно прохання єпископів (митрополитів) Авксентія та Хризостома, змінити їх грецький титул на український титул: єпископу (митрополиту) Авксентію – Херсонеський і Егінський на Херсонеський і Волноваський, та назву єпархії з Егінської на Херсонеську; єпископу (митрополиту) Хризостому – Маріупольський і Дервенохорійський на Маріупольський і Феодосіївський, та назву єпархії з Дервенохорійської на Маріупольську".

Теги: