«Мене дуже надихнула готовність лідерів зустрічатися, і я з нетерпінням чекаю нових можливостей поділитися з ними своїми думками найближчими місяцями», – розповів Єрусалимський патріарх в інтерв’ю.

Патріарх Феофіл висловив упевненість, що зустріч предстоятелів помісних Православних Церков допоможе знайти найкраще розв’язання глобальних проблем.

«У Православних Церквах життєво важливо, щоб ми продовжували зустрічатися один з одним в дусі християнської любові та братерства й обговорювали питання, які надто легко розділяють нас. Живучи гостинно та ділячись усім, ми прикликаємо Святий Дух, щоб він об’єднав нас», – зазначив Феофіл.

Відповідаючи на запитання про роль президента РФ В. Путіна у захисті інтересів християн, які опинилися у дуже скрутному становищі у зв'язку з подіями на Близькому Сході, патріарх Феофіл сказав: "Президенту Путіну слід віддати належне за його зусилля щодо підтримки християнської спільноти у всьому світі. Ми глибоко натхненні та вдячні за його підтримку. Ви також маєте рацію, говорячи про необхідність більш тісних відносин між християнами та мусульманами".

Також Феофіл нагадав, що у 2019 році був удостоєний честі отримати з рук патріарха РПЦ Кирила премію імені патріарха Олексія ІІ за власні зусилля щодо зміцнення єдності православних народів.

Фото ТАСС


Теги: