Так, серед тих, хто вважає себе православним християнином, до вірян ПЦУ себе відносять 39,8% (у порівнянні з минулим роком цей показник зріс на понад 7%). 21,9% відносить себе до УПЦ (МП). 36,2% вважають себе просто православними.

Також на думку респондентів саме Православна Церква України найбільш адекватно реагує на виклики та проблеми сучасності. Це відзначили 31,8% опитаних.

Окрім того, Православна Церква України має найвищий серед релігійних об‘єднань рівень позитивного ставлення у суспільстві – 55,4% серед усіх опитаних.

За цим показником ПЦУ переважає в усіх регіонах нашої країни (Захід – 70,5%, Центр – 55,7%, Південь – 50,6%, Схід – 43,3%).

За результатами соціологічного дослідження Центру Разумкова «Релігія і Церква в українському суспільстві: 2000-2021 рр.» митрополиту Київському і всієї України Епіфанію довіряє 49,7% громадян. Це найвищий показник довіри в Україні серед усіх релігійних діячів.

У порівнянні з минулим роком рівень довіри до предстоятеля Православної Церкви України виріс на понад 5%.

Зазначається, що найвищий рівень довіри митрополит Епіфаній має в усіх регіонах України, а також серед вірян усіх основних спільнот.

Теги: