Йшлося про церковно-релігійну ситуацію в Україні: стан, тенденції, проблеми. А також про перспективи розвитку церковно-релігійної ситуації в Україні за умов нинішніх зовнішніх і внутрішніх викликів. До засідання Центр Разумкова підготував інформаційні матеріали «Особливості релігійного і церковно-релігійного самовизначення громадян України: тенденції 2000-2021років».

У Круглому столі взяв участь Ігор Бандура, заступник голови Всеукраїнського союзу церков ЄХБ (баптистів). Він подякував за хороше дослідження, за матеріал, який дає можливість подивитися на співвідношення фактору церковної присутності в в Україні і суспільного життя. Однак зауважив недостатньо репрезантивне місце менших конфесій у цьому дослідженні, зокрема євангельських християн-баптистів.

«Ми вважаємо, що показники не зовсім адекватно відображають кількісно і якісно протестантів у цьому дослідженні. Адже репрезентативна вибірка була розрахована на 2 000 респондентів, а треба було б хоча б 10 000», – зауважив Ігор Бандура.


Служитель запропонував зустрітися й обговорити можливість окремого дослідження євангельських церков України.

«Ми відкриті до діалогу і до пошуку такого формату, який би дав нам краще зрозуміти місце протестантської громади у житті суспільства та України», – додав Ігор Бандура.

Крім того, висловив подяку Центру Разумкова за проведені соціологічні дослідження та фонду Конрада Аденаура за сприяння в цьому процесі предстоятель УГКЦ. Він запевнив учасників круглого столу в тому, що результати дослідження УГКЦ приймає для глибокого і всебічного вивчення, а відтак висловив прохання принаймні частину публікації результатів перекласти англійською мовою. Бо, на його переконання, важливо доносити правду про релігійну ситуацію в Україні світовому співтовариству, інформує сайт УГКЦ.

Теги: