Рівненська вишивальниця Олена Мєдвєдєва потрапила у книгу "Національний реєстр рекордів України 2022". У це видання внесли одразу два її рекорди, один із яких – світовий. Євангеліє від Матвія визнали найбільшою у світі книгою, вишитою вручну.


У книзі, зокрема, зазначено, що Євангеліє від Матвія містить 88 700 слів і розділових знаків, 60 сторінок, важить 9 кілограмів 400 грамів і має розміри 60x42 сантиметри.
Книга вишита у техніці "стебнівка". Це запатентований авторський шрифт Олени Мєдвєдєвої.


Авторка каже, що найскладніше було вишити тексти без помилок і композиційно грамотно їх розмістити.

"Скажімо, щоб один розділ завершувався на одній сторінці, або на іншій, але в жодному випадку речення, два чи три не переносилися на іншу, адже тоді втрачається краса композиції. Були дні, коли я працювала над нею по 8-14 годин", – розповіла Олена Медведєва.


Від Матвія – найбільша з-поміж чотирьох вишитих Євангелій. Тому саме вона й стала рекордсменкою спочатку в Україні у 2019 році, а нині – у світі. Це офіційно підтвердила експертна комісія, зазначила представниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

"Коли спілкувалися з "Книгою рекордів Гіннеса" і показували цю книгу, то навіть міжнародні судді дуже дивувалися, як це можна створити таке вручну. Тобто дуже детально вивчали, як зроблені сторінки, підібрана вишивка, ілюстрації й так далі. Насправді це велика мистецька робота, якою може пишатися не лише Україна, а й увесь світ", – наголосила Лана Вєтрова.


Для книги Олена Медведєва використала українське полотно та французькі нитки червоного і чорного кольорів. Сторінки між собою з'єднані за допомогою термопласту, пофарбованого золотою акриловою фарбою.

Теги: