У своєму зверненні Святослав наголосив, що нинішня безпекова криза стосується не лише України, а й усього світу. «Ми стикаємося з повномасштабною ескалацією між Росією і колективним Заходом. Україна в цьому контексті – лише частина повної панорами різних загроз і напруги… А отже, українська криза є кризою не лише для українців, вона стосується всього світу, насамперед Європи, а також Сполучених Штатів і країн-членів НАТО», – сказав Святослав.

За словами предстоятеля УГКЦ, ескалація нинішньої загрози Росії проти України має щонайменше чотири виміри: воєнний, інформаційний, політичний та економічний. «Дуже часто їх називають гібридною війною, і вони явно присутні в нинішній ситуації», – сказав він.

Святослав зауважив, що згідно з соціологічним дослідженням центру Разумкова, українці найбільше довіряють армії, волонтерам і Церкві. І така велика довіра, зазначив глава УГКЦ, є для церков великою відповідальністю.

«Тож ми відчуваємо відповідальність перед усім українським суспільством і намагаємося скласти власний план того, що нам робити, особливо коли є ймовірність повномасштабного військового вторгнення російських військ в будь-який момент», – сказав глава УГКЦ.

За його словами, в такій ситуації насамперед є дуже важливо бути разом, співпрацювати, підтримувати один одного. Саме тому УГКЦ пропонує кілька конкретних способів відповіді. Серед них – молитва, солідарність з потребуючими, комунікація надії та консолідація суспільства.

«Ми сподіваємося, що через молитву та за міжнародної підтримки ми зможемо голосно сказати: Ні – насильству! Ні – війні! Ні – військовим діям як способу вирішення проблем, національних чи міжнародних. Діалог і солідарна співпраця допоможуть нам подолати будь-які труднощі, будь-які проблеми в сучасному світі», – підсумував Святослав.

Як повідомлялося, Росія продовжує накопичувати військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та біля її кордонів.

Теги: