З огляду на повідомлення про подальшу ескалацію напруги навколо Україні, голова польського єпископату наголосив, що «кожен має право жити в мирі та безпеці. Кожен має право шукати для себе та для своїх близьких умов для безпечного життя».

Він нагадав, що в останні роки Польща відкрила двері для гостей з України, «які живуть серед нас, працюють з нами, моляться в польських церквах і навчаються в польських школах».

Архієпископ Гондецький попросив, щоб гостинність до біженців знайшла конкретне вираження у підтримці наших благодійних організацій – "Карітас" Польщі, дієцезіальних та парафіяльних Карітас та інших організацій. Він додав, що Карітас Польщі підготувала додаткову програму підтримки біженців з України на випадок подальшої ескалації напруги та військових дій.

Повний текст звернення:

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ КОНФЕРЕНЦІЇ ЄПИСКОПАТУ ПОЛЬЩІ ЩОДО БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ

Хочу висловити щиру подяку всім, хто відгукнувся на мій заклик до молитви за мир в Україні, який я надіслав 12 лютого цього року. – за посередництвом єпископів – католикам і людям доброї волі в Польщі. Кілька днів тому я звернувся з подібним проханням до католицьких і православних єпископів Росії та України, у тому числі до православного Патріарха Московського і всієї Русі Святійшого Кирила, просячи
спільної молитви всіх християн Польщі, Росії та України, щоб Господь відвернув серця тих, хто при владі, від бажання війни і повернув їх до миру.

З болем в серці я сприймаю повідомлення про подальшу ескалацію напруги в Україні і особливо, про військові дії так званих «російських сепаратистів», зокрема обстріл дитячого садка на Донбасі та низки населених пунктів регіону.

У цій ситуації, продовжуючи нашу молитву за мир, я звертаюся до своїх співвітчизників з проханням про відкриті та гостинні серця для біженців з України, які можуть шукати в Польщі притулок від війни. Кожен має право жити в мирі та безпеці. Кожен має право шукати для себе та для своїх близьких умов для безпечного життя.

Історія Польщі показує, що на нашій батьківщині протягом століть знаходили притулок ті, хто, поважаючи польську культуру та право, рятувався від переслідувань і ненависті. Останніми роками Польща відкрила двері для гостей з України, які живуть серед нас, працюють з нами, моляться в польських церквах і навчаються в польських школах.

Нехай наша гостинність до біженців знайде конкретний вираз у підтримці, яку ми хочемо надати їм за допомогою наших благодійних організацій – Карітас Польщі, дієцезіальних та парафіяльних Карітас та інших організацій. Карітас Польщі підготувала додаткову програму підтримки біженців з України на випадок подальшої ескалації напруги та військових дій.

Автор Послання до Євреїв закликає: «Не забувайте любови до приходнів (φιλοξενια — «любов до чужинців»), бо деякі нею, навіть на відаючи, гостинно прийняли ангелів» (Євр. 13:2). Милосердному Богові за заступництвом Богоматері, Цариці Миру, ми ввіряємо всіх біженців і справу миру в Україні.

+ Станіслав Гондецький
Архієпископ Митрополит Познанський
Голова Конференції Єпископату Польщі
Варшава, 21 лютого 2022 року

Теги: