Він почав зі згадки про походи володимирського князя Андрія Боголюбського, який прийшов з Півночі й спалив Київ. Так само нищив 1708 року війська московського царя столицю Гетьманщини Батурин, а у 1918 році "більшовицькі загони від імені створеної у Харкові за наказом російського уряду маріонеткової «республіки» на декілька місяців захопили частину України, включно з Києвом", зазначив митрополит.

"Це лише деякі яскраві приклади з історії взаємовідносин між Україною-Руссю та Московією, урок якої дуже простий: у єдності українського народу – наша сила, а внутрішні чвари та протистояння – шлях до поневолення супротивником, – підкреслив він.

Сьогодні, "для нас, для українського народу, на кремлівську агресію може бути лише одна відповідь: згуртований опір, захист рідної землі, свободи й гідності, боротьба з агресором до перемоги", заявив глава ПЦУ і закликав до захисту України від російської агресії.

"Закликаю боротися за українську державність, підтримувати збройні сили та всіх наших захисників. Разом ми здатні вистояти. З Божою допомогою ми переможемо у цій боротьбі. На нашому боці – правда", – зазначив Епіфаній.

Окремо митрополит звернувся "до православних братів і сестер, які в Україні належать до Московського Патріархату".

"Кремль розширює свою агресію, використовуючи риторику «захисту православ’я». Не чекайте, доки ваші очільники наважаться припинити мовчання і нарешті щось сказати на захист миру, на захист України – зробіть це кожен особисто. Агресор повинен почути і побачити, що ви не чекаєте його, не потребуєте його військ і його влади. Це – громадянський і християнський обов’язок кожного з вас особисто", – вважає він.

Також він звернувся до всіх співгромадян: "Україна пишається міжконфесійним і міжнаціональним миром. Скільки за ці роки не намагався Кремль розпалити протистояння – не зміг досягти успіху. Ми разом не допустимо порушення цього внутрішнього миру і тепер. Православна Церква України закликає не допускати насильства проти майна громад Московського Патріархату в України чи прихильників Російської Православної Церкви. Якщо ви є свідками конкретних протиправних дій в інтересах агресора, зокрема прикритих і релігійними гаслами – дійте за законом, звертайтеся до правоохоронців, не піддавайтеся на провокації. Ворог лише шукає приводу для виправдання своєї агресії – наше спільне завдання в тому, щоби зруйнувати його задуми".

Глава ПЦУ закликав на українську державу, на воїнів, які її захищають, та на весь народ України Господнє благословення.

Нагадаємо, СБУ в Харківській області викрила особу, яка планувала здійснити теракти у церквах Московського Патріархату.

Фото Facebook

Теги: