«Українська Православна Церква послідовно підтримувала і підтримує територіальну цілісність України і закликає своїх вірних молитися за мир в нашій Українській державі та в усьому світі», — наголосив предстоятель.

«Закликаю лідерів держав та всіх, від кого це залежить, не допустити нової війни. Війна – це важкий гріх перед Богом!», — заявив митрополит Онуфрій.

Це перша подібна заява предстоятеля УПЦ (МП) за весь час воєнно-політичного загострення останніх місяців навколо України.

Цього ж дня оприлюднено звернення єпископа Пимена (Воята), керуючого Рівненською єпархією, до вірян, в якому він зазначає, що його Церква "завжди підтримувала та підтримує територіальну цілісність держави Україна", а "наші священники, завжди із своїм народом та готові послужити усім своїм життям". Він закликав молитися "за наших військових, лікарів, всіх захисників нашої Батьківщини та всеціло стараймося допомогти їм в нелегкому та дуже важливому служінн".

У храмах цієї конфесії вже почали поширювати молитви "Господу Вседержителю о мире и прекращении междоусобной вражды" тощо.

Раніше в УПЦ (МП) заявляли, що "не буде ніякої війни" і закликали не піддаватися паніці.

Теги: