Предстоятель УАПЦ: Патріарх Кирило пропонує нам канонічний статус самостійної Церкви в рамках РПЦПриєднатися до Російської Православної Церкви Московського Патріархату (РПЦ МП) пропонує Українській Автокефальній Православній Церкві (УАПЦ) Патріарх Московський і всієї Русі Кирило. Про таку його пропозицію повідомив в ефірі 5 каналу Предстоятель УАПЦ, митрополит Київський і всієї України Мефодій (Кудряков).

"Він сказав, - зазначив митрополит Мефодій, - що ви вже більше 10 років ведете переговори з Вселенським Патріархатом, а віз на місці, а я вам пропоную статус, який має закордонна Російська Православна Церква – ви зберігаєте за собою автокефалію, той устрій який ви маєте, всі ваші церкви, кошти будуть у вашому розпорядженні, єдине – будете присутні на Соборах владики Володимира Сабодана (УПЦ МП - ред.)".

Як відомо, РПЦЗ увійшла в 2007 році до РПЦ за умови збереження свого автономного статусу.


Нещодавно в Америці вибухнув скандал, пов'язаний зі спробами Московського Патріархату підпорядкувати собі Православну Церкву в Америці. Проте впливовий священик ПЦА розповів про безперспективність таких спроб. 

Очевидно, що головна стратегія Патріарха Кирила полягає у залученні до РПЦ будь-яких "проблемних" православних спільнот з метою зміцнення і посилення міжнародного впливу Московського Патріархату.

Теги: