Депутат Львівської обласної ради від БЮТ, заступник голови Львівської ОДА Ігор Держко під час сесії Львівської обласної ради 9 квітня закликав депутатів облради звернутися до Президента України з клопотанням щодо присвоєння звання «Герой України» отцю Омеляну Ковчу. Про це інформує Zaxid.net.


Довідка: 
Zaxid.net: Депутати Львівщини клопочуть про присвоєння звання "Герой України" о. Омеляну Ковчу
Блаженний Омелян Ковч (1884-1944) народився 20 серпня 1884 року у Космачі (Косівський район). Понад 20 років душпастирював у Перемишлянах (Львівська область). Ув'язнений гітлерівцями: спочатку перебував у тюрмі на колишній вулиці Лонцького у Львові, а потім - у концентраційному таборі в Майданеку. У листах просив родину, щоб не клопотала про його звільнення, оскільки його обов'язком є підтримувати співв'язнів. 
Загинув 25 березня 1944 року. Своє перебування в концтаборі в Майданеку сприймав як Божий дар. Єврейська рада України присвоїла о. Ковчу звання «Праведника України». 
2001 року у Львові беатифікований Папою Іваном Павлом ІІ. Восени 2008 року Синод УГКЦ проголосив блаженного священномученика Омеляна покровителем душпастирів УГКЦ. 
Проща духовенства та вірних УГКЦ до музею в Майданеку (Люблін, Польща) та прийняття там праху блаженного Омеляна Ковча для виставлення його у кафедральних соборах кожної єпархії та екзархату УГКЦ відбулися 25 березня 2009 р. у рамках проголошення Патріаршим синодом єпископів УГКЦ, що відбувся 2-9 вересня 2008 року, священномученика Омеляна Ковча покровителем душпастирів УГКЦ та з нагоди відзначення 65-ої річниці смерті блаженного Омеляна. 
Під час відвідин Майданеку відбулося урочисте відкриття таблиці з посланням «пароха Майданека»: «...Тут я бачу Бога - Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей». Відкрив обеліск з таблицею віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник. Учасники прощі також відвідали музею-концтабору «Слідами Омеляна Ковча». 
«Це син одного народу, що загинув на землі іншого народу, а відібрали йому життя за те, що хотів допомогти третьому народові. Це постать, яка нас об'єднує. Там, де є святі, вже немає кордонів», - сказав про блаженного Омеляна предстоятель УГКЦ.

Теги: