«Патріарх Кирил приїздить до своєї пастви, пастви Московського патріархату. І ми не заперечуємо його права на відвідання своєї пастви. Але якби він тільки до своєї пастви їхав! Але він їде в Україну, стосовно якої він заявляє, що не є іноземцем у ній. Якщо він не іноземець в Україні, то це означає, що Україна не є державою по відношенню до Росії». Про це 8 червня під час прес-конференції розповів патріарх Київський і всієї України-Руси Філарет, інформує репортер «Волинських Новин».

"Ми не заперечуємо права патріарха Кирила на відвідини своєї пастви"«Він вважає, що Київ є південною столицею руського православ’я, не українського, а руського православ’я. І це – зазіхання на нашу помісну Українську православну Церкву. Тому ми вітаємо його приїзд до України, але якщо він буде сприяти утворенню в Україні єдиної помісної православної Церкви. І не вітаємо його як окупанта по відношенню до України. Бо, заявляючи, що їде з пастирським візитом, він хоче зустрічатися з ректорами наших університетів. Я думаю, що це вже виходить за межі пастирського візиту», – зазначив глава УПЦ КП.
«І хоч він постійно заявляє, що церква не повинна втручатися у політику, оці його дії свідчать про те, що якраз політичні наміри мають перевагу над пастирським візитом. Тому ми молимося, щоб Господь його вразумив, що в Україні є українська Церква, помісна церква, і треба сприяти об’єднанню всього українського православ’я в єдину помісну православну церкву, яка буде в добрих братерських відносинах із Російською православною Церквою і іншими помісними православними Церквами», – резюмував патріарх Філарет.

Теги: