Патріарх Константинопольський Варфоломій зробив важливу заяву, яка свідчить про підтримку ПЦУ з боку вселенського православ'я.

Про це в коментарі для Gazeta.ua говорить релігієзнавець Людмила Филипович.

"Українська помісна церква стала не тільки просто 15-м записом у Диптиху, отримавши автокефалію і т омос. Ми стаємо незалежним, самостійним, повноправним суб'єктом православного юридичного та дипломатичного світу. Це означає, що процес визнання ПЦУ продовжуватиметься. Але не варто очікувати, що він буде швидкий. Сьогоднішнє православ'я перебуває у двополярному форматі: є церкви, що тяжіють до Константинополя, є прихильні до Росії. Останні перебувають під великим тиском РПЦ, сидять на їхньому грошовому гачку. Тож Москва буде всіляко гальмувати їхнє зближення з Помісною церквою України. Йдеться про Антіохійську, Сербську, можливо, Болгарську та Польську церкви", - пояснила екпертка.

За її словами, багато тут залежить і від України.

"У цьому самому листі Константинопольський патріарх наголошує на необхідності порядку та дотриманні правил. Якщо хочемо стати частиною цивілізованого православного світу, треба всіма силами намагатись уникати скандалів, які відбулися з колишнім очільником Київського патріархату Філаретом. Він поїхав і почав утворювати власні єпархії в діаспорах. Хоча в нашому томосі про автокефалію чітко зазначено, що діаспора перебуває в юрисдикції Константинополя. Тому Помісна церква України має продовжувати свій шлях розвитку, для цього є всі умови. Проте будь-які спірні питання, моменти, які нас не влаштовують, повинні вирішувати на соборах", - додає Людмила Филипович.

"Об'єднавчий Собор українських церков у грудні 2018 року обрав митрополита Епіфанія канонічним митрополитом Київським і всієї України та прийняв Статут Церкви України. Відтоді нова автокефальна церква України є єдиною канонічною Православною церквою на території Української держави, - написав Константинопольський патріарх 80-річний Варфоломій у виданні "Церкваріум".

Gazeta.ua

Теги: