Спостерігаю за місцевими виборами як колишній депутат і теперішній священик. Дванадцять років був депутатом Рівненської міської ради. На сьомому році свого депутатства став дияконом у Православній Церкві й ще п'ять років був депутатом, зокрема, виграв ще одні вибори за списком Української Народної партії.

Розумів, що людина у сані не може брати участь у політичній боротьбі навіть на місцевому рівні, але знаходив для себе виправдання в тому, що я лише диякон і все доросле життя до того займався громадською і політичною діяльністю.

Згодом побачив всі підводні камені та небезпеки від такого поєднання як для себе, так і для інших. Зрозумів, що політизація духовенства є спокусою для вірних, які мають різні політичні погляди, та затягує Церкву у вир протистоянь.

Корумпована ж політична система і традиція специфічних стосунків серед мирського бомонду змушує духовенство, що працює і живе в цій системі, грати за певними правилами.

Теперішня участь представників духовенства різних конфесій у боротьбі за владу в обласному центрі чи то у списках партій та «партій», чи то в агітації на телебаченні, викликає у багатьох збентеження. Переконаний, що це все працює на шкоду Церкві та її авторитету.

Одне з упевненістю скажу: єпископ чи священик не повинен залежати від жодної партії чи фінансово-політичного холдингу, а тим більше представляти її, партії чи холдингу, інтереси.

    Духовенство не повинно бути поза політикою, але не може бути у політиці та займатися політичною боротьбою на тому чи іншому боці.

Місце духовенства над політикою – благословляти правильні починання і працю політиків, молитися за них, за владу, державу, народ, військо. Давати духовні орієнтири, казати, що це гріх, а це праведність, давати моральні орієнтири – словом і ділом. Викривати вади і гріх з любов'ю, але твердо і послідовно.

Та коли єпископ чи священик буде брати гроші від партії чи холдингу на будівництво храму і представляти інтереси партії, йому важко буде робити все вище зазначене.

 Віталій Поровчук, священик, голова благодійної місії «Православне діло»

4vlada.com

Теги: