Інформація, заснована на фактах, допомагає боротися з нерішучістю щодо вакцини від COVID-19.

«Ця стаття написана в Північній Америці і конкретно стосується вакцин Pfizer / BioNtech і Moderna, які являють собою вакцини на основі мРНК-технології. Цитований науковий коментар заснований на дослідженнях цих двох вакцин. Є й інші ефективні вакцини, які використовуються в інших частинах світу, і їх якість і безпека не розглядаються в цій статті». – Редактори

Коли вакцина від COVID-19 стає доступною, багато хто вирішує, чи будуть вони зацікавлені в тому, щоб приймати її самі.

У той час як світ спостерігав за надзвичайно швидким процесом розвитку, що супроводжується політичним діалогом на цю тему, деякі американці та інші люди зробили свої власні висновки, які ставлять під сумніви або навіть призводять до відмови від вакцини. Однак експерти з безпеки вакцин, які вивчали нові вакцини проти COVID-19, прийшли до висновку, що вони безпечні та ефективні, а це означає, що у нас, нарешті, може з'явитися важливий інструмент для пом'якшення цієї пандемії - хіба тільки люди не будуть його використовувати.

Небезпека нерішучості щодо вакцин посилюється швидкістю поширення дезінформації та даних, які не ґрунтуються на фактах, через їх здатності викликати страх і формувати думки, які не базуються на фактах або науці. В рамках процесу дослідження і затвердження Центри США з контролю і профілактики захворювань (CDC) і Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повинні дотримуватися кількох рівнів правил і заходів безпеки, надаючи при цьому прозорі і загальнодоступні докази, що містять висновки і наукові дослідження, які демонструють безпеку і ефективність вакцини.

«Ми довіряємо FDA і CDC, які допоможуть нам в дозволі або схваленні вакцин, а також в їх рекомендаціях, наприклад, про те, як їх вводити, хто є їх правильною метою, і інших деталях», - сказав Джеффрі Кульман, головний фахівець з якості та безпеки AdventHealth. «За наявною інформацією, перший набір вакцин є найбезпечнішим і ефективним за всю історію розробки вакцини. На відміну від вакцин від кору або історичного поліомієліту, які були живими вірусами, сучасні вакцини стимулюють природну імунну систему організму за допомогою неактивної РНК [рибонуклеїнової кислоти], що імітує вірус».


Після того, як вакцина була строго схвалена як безпечна і ефективна, починається поетапне впровадження, яке допомагає забезпечити справедливий пріоритет, заснований на ризику впливу і уразливості різних груп населення.

На першому етапі доступ до вакцини будуть мати медичні працівники, які належать до групи підвищеного ризику, і особи, які надають першу допомогу, допомагаючи захистити тих, хто служив на передовій, піклуючись про їх оточення.

Після цього вакцина стане доступною для людей з супутніми і основними захворюваннями, які піддають їх значно більш високому ризику, а також для літніх людей, що живуть в умовах скупчення людей або в умовах перенаселеності. Друга і наступні фази визначають пріоритетність груп населення на основі певних професійних функцій і умов життя, пов'язаних з підвищеним ризиком, разом з іншими літніми людьми, які не включені в першу фазу.

Завдяки безпрецедентній співпраці між охороною здоров'я, урядовими установами, діловими колами і багатьма тисячами американців, які зголосилися стати учасниками дослідження, поява вакцини COVID-19 знаменує собою важливу віху в здатності людства запобігти цьому вірусу і почати шлях до одужання і зцілення. Там, де епідемія триває, відповідальність лежить на кожній людині.

Анджеліна Брауер, керівнця відділу здоров'я Північно-Американського дивізіону адвентистів сьомого дня, підтримує точку зору церкви щодо вакцинації. «Церква адвентистів сьомого дня наполегливо рекомендує нам піклуватися про добробут людей в наших сім'ях, церквах і громадах. У нас є наукові докази того, що вакцини захищають здоров'я і безпеку як окремих людей, так і всього населення, тому як церква ми підтримуємо відповідальну вакцинацію. Як зазначено в керівництві з вакцинації, всесвітня адвентистська церква також підтримує свободу совісті та повагу до особистого вибору щодо вакцинації», - сказала вона.

Біблія говорить, що людські тіла – це храм Господа, і нам доручено захищати їх. Також сказано: любіть ближніх, як самого себе. Під час пандемії коронавірусу обидва ці обов'язки означають робити все можливе, щоб захистити себе і інших від COVID-19.

Аdventist.ua

Теги: