Кращим культурно-просвітницьким каналом країни за результатами конкурсу від журналу Mediasat став ТРК «Культура»

Минулого четверга стали відомі імена українських телевізійників, які цього року отримали Національну телевізійну премію «Телетріумф». Проте «Телетріумф» — не єдина відзнака у сфері телебачення, яка вручається в Україні. Щороку у рамках Міжнародного телевізійного ярмарку у Києві відбувається фестиваль «Відкрий Україну», під час якого регіональні канали мають змогу продемонструвати свої здобутки й отримати нагороду за яскраві та цікаві програми... У Києві відбулося вручення премії від журналу Mediasat. Започаткована минулого року колективом журналу, вона має на меті стимулювати телевізійників робити якісний продукт.

— Цього року участь у конкурсі взяли українські нішеві канали. Переможців серед вітчизняних каналів визначало експертне журі, куди увійшли представники ринку телекомунікацій, представники Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також директори кабельних об’єднань українського ринку. Вони оцінили канали за п’ятибальною системою, і на основі цих оцінок журнал Mediasat відібрав номінантів, які отримали право називатися кращими українськими нішевими каналами, — розповіла «Дню» головний редактор журналу Mediasat Анжеліка Ільгова.

За задумом ініціаторів, премія є своєрідним індикатором роботи каналів упродовж року і має стати стимулом для телевізійників створювати якісний продукт. Примітно, що результати конкурсу від журналу Mediasat істотно відрізняються від тих, які були озвучені під час вручення премії «Телетріумф». Цього року найкращим культурно-просвітницьким каналом став ТРК «Культура», найкращим каналом про кіно — «Enter-фільм», у номінації «Найкращий регіональний канал» переміг «СІТІ», кращим спортивним каналом було визнано ТРК «Футбол», а звання найкращого інформаційного отримав «5 канал». Оригінальним ТБ-проектом року були визнані English Сlub TV та «Перший автомобільний».

— Премія від журналу Mediasat, визнання нас кращим культурно-просвітницьким каналом року, стало для нас приємною несподіванкою, — говорить директор каналу «Культура» Тамара Бойко. — Адже, на жаль, через технічні особливості наш канал дивиться небагато людей. Утім, останнім часом його можна дивитися у мережі інтернет. Я про це дізналася у Дніпропетровську, де записувала прекрасну виставу «Голодомор» Дніпропетровського молодіжного театру. І саме в театрі мені сказали, що дивляться наш канал в інтернеті. А тут раптом нам приходить повідомлення, що канал «Культура» визнано кращим культурно-просвітницьким каналом. Чому це нас вразило? Бо постійно нам телефонують глядачі й запитують, де можна нас подивитися, крім кабелю. Наша перемога додатково свідчить про те, що людям не вистачає тієї інформації, яка транслюється в ефірі центральних каналів, вони хочуть знати про нашу культуру, дивитися старі вистави. Знаєте, ми переймалися, чи дивитимуться канал «Культура», — а в нас дуже багато глядачів. Після трансляції вистави «Репер» нам телефонували і казали: «Нарешті ми побачили Копержинську!». Люди потребують духовного. І це нас дуже тішить. У нас є програми про історичні куточки України, про замки, про мистецтво. Звичайно, хотілося б, щоб інформації було більше. Але навіть те, що ми встигаємо робити, — корисне і потрібне суспільству. Після кожної нової театральної вистави нам телефонують і дякують. Я так думаю, що і ми також повертаємо людей до театру. І в театрі теж знають, що після того, як вистава з’являється на телебаченні, на неї приходить більше глядачів, тому що вона викликає новий інтерес. Отже, я переконана, що історія, культура — це невід’ємна частина українського телевізійного простору.

Теги: