Ректор академії УПЦ (МП) виступив з доповіддю на тему: «Студенты-болгары в Киевской Духовной академии в XIX-XX веках», а також презентував академічне видання «Биографический словарь выпускников Киевской духовной академии: 1819–1920-е гг.» у трьох томах та подарував його разом з іншими академічними виданнями університету.

Участь у конференції також взяли ректор навчального закладу Х. Бонджолов, митрополит Великотирновський Григорій, головний секретар Синоду Болгарського Патріархату єпископ Мелнишський Герасим, представники Пловдивського університету св. Паїсія Хіландарського та багато інших.

Під час відвідин Болгарії стався інцидент - делагація Болгарської Церкви у складі членів Синоду скасувала зустріч з головою ВЗЦЗ МП митрополитом Іларіоном, а член Синоду, Пловдивський митрополит Миколай (Севастіянов) виступив із заявою про те, що Болгарська Церква не хоче йти на поводу РПЦ щодо української автокефалії.

У Софії голову ВЗЦЗ все ж прийняв патріарх Болгарський Неофіт. Митрополит Іларіон передав йому братське вітання від імені патріарха Московського Кирила і привітав його з наступаючим днем ​​народження, піднісши йому в дар панагію. У той же день голова ВЗЦЗ МП у супроводі єпископа Мелнішського Герасима відвідав Подвір'я РПЦ у Софії. У Миколаївському храмі Подвір'я главу ВЗЦЗ МП привітав настоятель архімандрит Вассіан (Змеєв). У слові-відповіді Іларіон відзначив важливість подальшого зміцнення братерських зв'язків між Російською і Болгарської Церквами, побажавши Вассіану допомоги Божої у відповідальному церковному служінні. Митрополит Іларіон вручив одному з багаторічних благодійників Подвір'я А. Кристову нагороду. Потім в крипті храму у гробниці святителя Серафима, архієпископа Богучарського, владика Іларіон звершив молебень цього широко шанованому в Болгарії святому. На молебні був присутній посол Росії в Болгарії А. Макаров.

У поїздці ієрарха супроводжують секретар ВЗЦЗ МП з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук, секретар ВЗЦЗ МП з міжрелігійних відносин священик Димитрій Сафонов, клірик московського храму ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість» священик Роман Івануса і иподиакон В'ячеслав Лі.

Теги: