Предстоятель УАПЦ вітає предстоятеля УПЦ (МП) і «горить полум’яною надією», що «в скорому часі» відбудеться «поєднання наших Церков в єдину Українську Православну Помісну Церкву»Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Київський і всієї України Мефодій (Кудряков) від імені всієї повноти УАПЦ щиро привітав Предстоятеля Української Православної Церкви (Московський Патріархат) митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана) з 45-річчям архієрейського служіння і присудженням звання Героя України.

Разом з побажаннями митрополиту Володимиру «надалі залишатись прикладом для кількох поколінь православного духовенства та мирян» Предстоятель УАПЦ висловив віру, «що уже скоро віра в Христа, та любов до України, остаточно переможуть особисті амбіції окремих діячів заради спільної і основної мети – нашої спасенної канонічної єдності».

Зазначивши, що митрополит Володимир почав служіння в Україні «в непростий час», коли  «вороги Божі роздирали хітон Христовий заради власних амбіцій та самоствердження», глава УАПЦ високо оцінив «ревну працю» Предстоятеля УПЦ щодо «злікування цих болючих ран православних розколів на рідній землі».

За його словами, Українська Автокефальна Православна Церква завжди розглядала очолювану митрополитом Володимиром Українську Православну Церкву «як основного учасника діалогу у справі об’єднання Українського Православ’я». При цьому, як пише глава УАПЦ, митрополит Володимир «зробив можливим відкритий і конструктивний діалог у справі поєднання наших Церков в єдину Українську Православну Помісну Церкву».

Саме завдяки «принциповій позиції» митрополита Володимира «у душах віруючих нашої Церкви горить полум’яна надія на те, що уже в скорому часі ніщо земне та тимчасове не зможе завадити нам приступити до спільної Євхаристійної Чаші», пише митрополит Мефодій у вітальному зверненні до митрополита Володимира. 

Теги: