25 квітня в Київ для участі в другій Міжнародній міжрелігійній конференції прибув блаженніший  Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл ІІІ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

З благословення Предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Володимира в аеропорту «Бориспіль» гостя зустріла делегація від Української Православної Церкви на чолі з керуючим справами УПЦ архієпископом Білоцерківським і Богуславським Митрофаном (Юрчуком). На зустрічі також були присутні голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній (Паканич), секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський  Олександр (Драбинко).

Цього ж дня з  Патріархом Феофілом ІІІ зустрівся Предстоятель УПЦ митрополит Володимир. У розмові, в якій також брали участь митрополит Почаївський Володимир, голова ВЗЦЗ  УПЦ архієпископ Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Олександр, представники дипломатичного кола, митрополит Володимир привітав гостя із прибуттям на Українську землю та пригадав зустрічі з Патріархом на Святій Землі. Також владика Володимир  попросив у Патріарха Феофіла благословення та молитов у єрусалимських святинь. У відповідь Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви привітав Предстоятеля УПЦ із Пасхою та запросив відправити богослужіння на Святій Землі.

«Ми завжди раді бачити Вас у Єрусалимі, таким чином ми показуємо нашу єдність і наше єдине свідчення про Христа Розіп’ятого і Воскреслого», — відзначив Патріарх Феофіл.

Президент України Віктор Янукович також провів 25 квітня зустріч з Патріархом Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофілом ІІІ. У цій зустрічі взяли участь голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній (Паканич), секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко).

Нагадаємо, що 1 грудня минулого року, перебуваючи з дводенним державним візитом в Ізраїлі, Президент України Віктор Янукович зустрічався з Патріархом Єрусалимським Феофілом III. Президент отримав тоді від Патріарха Феофіла  найвищу відзнаку Єрусалимської Православної Церкви - Орден Святої Труни Господнього.

Під час перебування  у столиці України Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви відвідав Києво-Печерську лавру, біля воріт якої його зустрічали керуючий справами УПЦ архієпископ Митрофан та інші ієрархи: голова ВЗЦЗ УПЦ архієпископ Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Олександр, архієпископи Білогородський Миколай, Львівський і Галицький  Августин, Яготинський Серафим, єпископи Макарівський Іларій, Васильківський Пантелеімон, Броварський Феодосій, Обухівський Іона,  духовенство лаври, столиці, викладачі та студенти Київських духовних шкіл.

У Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Патріарх Феофіл очолив молебень. По завершенні богослужіння  від імені Української Православної Церкви блаженнішого Патріарха  привітав керуючий справами УПЦ архієпископ Митрофан. У  слові-відповіді Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви привітав духовенство та віруючих УПЦ із святом Воскресіння Христового, що нині триває, та відзначив світове значення нинішнього Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира.

Теги: