15 березня у синодальному залі резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Києво-Печерській лаврі під головуванням митрополита Володимира відбулося чергове засідання Священного Синоду УПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

З нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі Синод утворив Організаційний комітет на чолі з митрополитом Бориспільським Антонієм (Паканичем), керуючим справами УПЦ. З нагоди святкування Дня Хрещення Київської Русі всім єпархіальним єпископам доручено провести ювілейні святкування у єпархіях. У Києві 27 і 28 липня відбудуться загальноцерковні святкові богослужіння: молебень біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру, всенічне богослужіння на площі перед Успенським собором Києво-Печерської лаври і літургія на площі перед Успенським собором лаври. Синод також заснував відзнаку УПЦ «1025-річчя Хрещення Київської Русі».

Вислухавши інформацію блаженнішого митрополита Володимира про актуальні питання державно-церковних відносин в сучасній Україні, Синод ухвалив просити главу УПЦ направити звернення до Президента України В. Ф. Януковича з пропозиціями УПЦ щодо вирішення актуальних питань державно-церковних відносин в сучасній Україні.

Зокрема, члени засідання мали міркування про проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні» (№ 2342), поданий Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України 19 лютого 2013 р. Законопроект розширює обсяг поняття «дискримінація», на законодавчому рівні впроваджує поняття «сексуальна орієнтація»; передбачає цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність за різні форми дискримінації. Тому Синод висловив занепокоєння з цього приводу і вирішив просити главу УПЦ направити звернення до Президента України В. Ф. Януковича, прем’єр-міністра України М. Я. Азарова, голови Верховної Ради України В. В. Рибака з проханням не допустити прийняття законопроекту № 2342.

Іншим рішенням Синод затвердив Концепцію вищої духовної освіти Української Православної Церкви. Як зазначається у повідомленні УУБА, прийняття та впровадження проекту Концепції вищої духовної освіти щодо діяльності всіх вищих духовних навчальних закладів УПЦ (училищ, семінарій, університетів, академій) вирівняє систему вищої духовної і вищої світської освіти щодо освітньо-кваліфікаційних рівнів та присвоєних кваліфікацій за вітчизняними та міжнародними освітньо-науковими стандартами, зокрема і в частині застосування положень Болонського процесу.

Члени Синоду також розглянули кадрові питання. Зокрема, йшлося про представників духовенства, що фігурували у резонансних публікаціях ЗМІ.

Так, після подання рапорту єпископа Бердянського і Приморського Єфрема (Яринки) учасники засідання звільнили архімандрита Нафанаїла (Черняка) з посади намісника (ігумена) чоловічого монастиря на честь преподобного Амвросія Оптинського Бердянської єпархії УПЦ (м. Токмак Запорізької області) згідно поданого прохання. Саме цього ігумена насельниці згаданого монастиря звинувачували минулого року в організації продажу дітей за кордон. Тепер Синод призначив безпосередньо єпископа Бердянського і Приморського Єфрема на посаду настоятеля (священноархімандрита) цього монастиря.

Крім того, на Синоді мали міркуіання про діяльність Синодального відділу у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді. Було ухвалено звільнити єпископа Ямпільського Іосифа (Масленнікова) з посади голови цього відділу, а на його місце призначити архієпископа Запорізького і Мелітопольського Луку (Коваленка). Нагадаємо, що минулого року екстрений збір Запорізького козацтва просив церковних ієрархів припинити «деструктивну діяльність» єпископа Іосифа і його секретаря Олексія Селіванова, отамана "Вірного козацтва".

Додатково на Синоді вирішили призначити двох нових єпископів -- єпископом Васильківським, вікарієм Київської митрополії вирішено бути архімандриту Миколаю (Почтовому), клірику Київської єпархії, а єпископом Новоазовським, вікарієм Донецької єпархії --  архімандриту Варсонофію (Виниченку), клірику Донецької єпархії. Невдовзі їх возведуть у єпископський сан.

Також були розглянуті інші поточні питання життя Церкви.

Теги: