В УПЦ заперечують перехід парафій до Карпатської єпархії УАПЦНа офіційному сайті УПЦ (Московського Патріархату) сьогодні з’явилося спростування інформації про перехід парафій УПЦ (МП) до Карпатської єпархії УАПЦ, яку очолює керуючий адміністратор архімандрит Віктор Бедь. Новину про перехід парафій в УПЦ вважають "черговою дезінформацією", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.


«Ми знаємо про так звану новоутворену Карпатську єпархію УАПЦ, яку нібито очолює отець Віктор (Бедь). Станом на 15 червня 2015 року жодна парафія та жоден священнослужитель Мукачівської єпархії УПЦ туди не перейшов. Ми не маємо ані письмових, ані усних підтверджень таких фактів», – цитує сайт УПЦ речника Мукачівської єпархії УПЦ протоієрея Олександра Монича.

Секретар Хустської єпархії УПЦ архімандрит Іов (Стець) також спростовує перехід місцевих парафій і священнослужителів УПЦ до Карпатської єпархії УАПЦ.

«У нас, слава Богу, все нормально – ніхто нікуди не переходив. Вони можуть спеціально пускати такі чутки, щоб перетягнути до себе людей. Ми подавали запит до Української богословської академії Карпатського університету, на сайті якої була оприлюднена ця інформація, з проханням вказати, які саме наші парафії та священнослужителі перейшли до УАПЦ, але відповіді досі немає. Якщо б вона була, її б вже надали», – зазначив архімандрит Іов.

У червні 2014 року Синод УПЦ звільнив архімандрита Віктора (Бедя) з посади ректора Ужгородської української богословської академії та направив його в клір Мукачівської єпархії. Але той проігнорував дане рішення, посилаючись на те, що не є кліриком УПЦ, а належить до кліру Еладської Православної Церкви. На початку червня 2015 року архімандрит Віктор повідомив, що «офіційно вийшов за штат Елладськоі Православноі Церкви, отримав відпускну грамоту і долучився до нашоі УАПЦ, щоб в лоні саме Украінськоі Церкви і надалі продовжувати служіння Господу Богу, своєму украінському народу і утвердженню Украінськоі Церкви в Украіні».

Теги: