20 вересня 2015 року глава УПЦ Київського Патріархату Патріарх Філарет під час відвідування вікаріату США та Канади взяв участь у відкритті пам'ятника в честь Небесної сотні та всіх загиблих героїв України, спорудженого поруч із кафедральним храмом святого Андрія Первозванного м. Блумінгдейл (США), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

На заході також були присутні міністр фінансів України Наталія Яресько, губернатор штату Іллінойс Брюс Вінсент Раунер, конгресмен Пітер Джеймс Роскам, генеральний консул України в Чикаго Лариса Герасько, духовенство Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді, священнослужителі УПЦ в США (Вселенського Патріархату) та Української Греко-Католицької Церкви, численні парафіяни з різних куточків Сполучених Штатів Америки.

Після виконання гімнів США та України, промов поважних гостей та причетних до побудови пам'ятного знаку Патріарх Філарет у співслужінні з першим проректором Київської православної богословської академії протоієреєм Олександром Трофимлюком звершив освячення пам'ятника.

Пам'ятник знаходиться неподалік від головної вулиці міста, що дасть змогу якомога більшій кількості людей дізнатися про героїв української держави.

Наступного дня, 21 вересня, у у конгрегаційній залі собору святого апостола Андрія Первозваного м. Блуміндгейл відбулися збори Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США і Канаді під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

На початку засідання секретар Вікаріату протоієрей Віктор Полярний зачитав звіт про діяльність за останній рік. У ході всебічної дискусії були розглянуті питання, які турбують парафії Київського Патріархату в Америці, та прийняті відповідні рішення.

Теги: