Синод УПЦ КП підтримав постанови Собору на Криті й висловив подяку Верховній Раді за звернення до Константинополя (оновлено)27 липня, напередодні святкування Дня Хрещення Київської Руси-України та поминання святого рівноапостольного князя Володимира Великого у синодальній залі Київської Патріархії під головуванням Патріарха Філарета відбулося чергове засідання Священного Синоду, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Зокрема Синод підтримав постанови Всеправославного Собору, який відбувся в червні цього року на Криті. Також Синод висловив подяку Верховній Раді за звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Українській Церкві автокефального статусу.

Про рішення Синоду глава УПЦ КП розповів сьогодні під час зустрічі з міністром культури України Євгеном Нищуком, який обговорив з Патріархом святкування Дня хрещення Русі.

Під час бесіди було обговорене також питання хресного ходу УПЦ (МП) та небезпек, пов’язаних з ним. Міністр культури Євген Нищук зазначив, що Українська держава є гарантом вільного віросповідання громадян. Проте не повинна релігійна церковна процесія ставати перепоною громаданям держави для вільного пересування. Глава УПЦ КП додав, що хода УПЦ (МП) відбувалася і минулого року, без усяких ексцесів, але зараз вона "має політичне підґрунтя", що "дестабілізує українське суспільство".

Варто додати, що в опублікованих журналах засідань Синоду УПЦ КП ідеться також і про інші рішення. Окрім подяки Верховній Раді за звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія, Синод доручив Патріарху Філарету ще й направити Варфоломію і Синоду Константинопольської Церкви лист від імені Синоду УПЦ КП, в якому висловити підтримку рішенням Великого Собору на Криті. Синод УПЦ КП визнав загальноцерковний авторитет цих рішень.

Також у зв’язку з ухваленням в Росії змін до закону «Про свободу совісті та релігійні об’єднання», якими накладаються обмеження на місіонерську, проповідницьку, богослужбову та інформаційну діяльність релігійних організацій, Синод УПЦ КП висловив "глибоке занепокоєння подальшим законодавчим обмеженням" у РФ. Як відомо, в Росії знаходиться Богородська єпархія УПЦ КП, яка наразі зазнає значних утисків.

Іншими рішеннями Синод привів у відповідність до закону про декомунізацію титулування деяких архієреїв, відзначив як позитивне явище розширення закордонної діяльності УПЦ КП, відновив ушанування чудотворного образу Божої Матері Кам’янка-Струмилової (знаходиться в церкві Різдва Пресвятої Богородиці м. Кам’янка-Бузька Львівсько-Сокальської єпархії), позбавив священика Володимира Андрейківа сану та виключив його з кліру Київського Патріархату за неправославне вчення, а його книжки заборонив для поширення.

Теги: