На початку урочистого засідання з нагоди свята екологічних знань виступив ректор Державну екологічну академію післядипломної освіти та управління академії Олександр Бондар, який розповів про екологічну ситуацію в Україні та виклики, які стоять перед очолюваною ним установою. Митрополиту Епіфанію, який напередодні виступив з посланням з нагоди Дня молитви за довкілля, ректор вручив диплом почесного професора Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.

«Ми долучилися до всеправославного дня молитви за збереження довкілля і в наших храмах лунали молитви та проповіді присвячені цьому. Церква приділяє значну увагу збереженню навколишнього середовища, причиною ж екологічних негараздів є духовні та етичні проблеми людства, адже Господь оселив людину серед створеного Ним світу та доручив нам піклуватися про творіння, щоби ми дбали не лише про себе, але і про рослинний і тваринний світ навкруги нас», – сказав предстоятель помісної Української Церкви.

«Через людську діяльність страждає уся природа і якщо люди не схаменуться, то в майбутньому нас очікують значні негаразди. Тому кожен із нас покликаний  робити усе можливе, щоб зупинити цю негативну тенденцію», – наголосив владика.

Зі зверненнями також виступили голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, член цього комітету Анжеліка Лабунська, начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний, міністр охорони навколишнього природного середовища України 2003-2005 років Сергій Поляков та виконуючий обов’язки голови Державної екологічної інспекції України Ігор Яковлєв. Останній, зокрема, ініціював проект встановлення у храмах ПЦУ спеціальних очисних приладів, задля того, щоб усі бажаючі могли безкоштовного набрати чистої питної води. Було погоджено, що дана ініціатива розпочнеться зі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Після урочистого засідання предстоятель звершив освячення нового Озонового центру та зробив перший пам’ятний запис до «Книги почесних гостей». Владику супроводжував протоієрей Віталій Даньчак, який опікується цим освітнім та науково-практичним закладом.

9 вересня митрополит Епіфаній провів зустріч з представниками Національного університет біоресурсів і природокористування України. До предстоятеля помісної Української Церкви цього дня завітали проректор з навчальної і виховної роботи університету Сергій Кваша, завідувач кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин Олег Мельник та випускник агрономічного факультету, голова фермерського господарства «РОМ» Микола Рак.

Владика обговорив з гостями співпрацю у науково-освітній та соціальній сфері, а також ряд питань, що складають спільний інтерес.

На завершення зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

Нагадаємо, що недавно постановою Синоду ПЦУ в Українській Церкві встановлено свято Дня молитви за довкілля. 26 серпня митрополит Епіфаній нагородив доктор ветеринарних наук, професора, завідувача кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад. В. Г. Касьяненка Національного університету біоресурсів і природокористування України Олега Мельника.

Теги: