"З приводу інформації про те, що завтра 22 жовтня влаштовується якесь молитовне стояння віруючих УПЦ біля Адміністрації Президента, хотів би сказати наступне, – пише о. Миколай Данилевич. – До Київської Митрополії УПЦ ніхто не звертався за благословенням на проведення такої акції і Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій також не давав благословення на подібну акцію. Окрім того, в соцмережах поширюється посилання на трьох митрополитів УПЦ, з благословення яких нібито має відбутися ця акція. З Київської Митрополії зв'язувалися зі згаданими владиками, які повідомили, що не давали жодного благословення на цю акцію і не мають до неї жодного відношення. І це є очевидним, адже якби ця акція виражала позицію Церкви чи носила загальноцерковний характер, то обов'язково мала б погоджуватися з Предстоятелем. Таким чином, підсумовуючи, слід сказати, що УПЦ не має жодного відношення до цієї акції, не давала благословення на її проведення і не несе за неї жодної відповідальності".

Цього ж дня офіційний сайт УПЦ (МП) також повідомив, що "Деякі українській ЗМІ не тільки поширили фейкову інформацію, що начебто «вночі з 21 на 22 жовтня до Києва звезуть віруючих УПЦ», ще й заявили, що УПЦ навіть у соцмережах закликає взяти участь в акції протесту, на яку нібито є благословення архієреїв УПЦ". При цьому було дано посилання на сайт "Релігія в Україні". Між тим таку інформацію у православних соціальних мережах  месенджера Вайбер дійсно поширили самі віряни УПЦ (МП). Анонси акції протесту ширилися минулого тижня, при цьому вказувалося на підтримку акції з боку трьох митрополитів УПЦ (МП) – одеського, дніпропетровського і почаєвського. Там же вказувалися телефони організаторів акції. Зокрема, по тел. (094) 9976076 підтвердили, що автобус з вірянами відправляється у Київ на акцію.

Захід анонсувався також в останніх номерах газети православних мирян "Мир", яка розповсюджується безкоштовно і за передплатою, а також рекламується в кожному номері всеукраїнського журналу УПЦ (МП) "Спасите наши души", що виходить з благословення митрополита Дніпропетровського Іринея.

Раніше, у липні цього року, віряни пікетували офіс президента Зеленського, протестуючи проти Державної служби етнополітики та свободи совісті, бо там, на їх думку, працюють "вороги народу". Протест вірян транслював офіційний сайт УПЦ (МП).

Теги: