Звертаючись до представників української діаспори у США, глава ПЦУ сказав: “В нас багато є планів, хочемо відкрити навіть Українську православну академію (УПА), зараз шукаємо для цього можливості. Новостворений фонд покликаний робити і втілювати це в життя”.
 
Також “Митрополичий Фонд Православної Церкви України“ допомагатиме у розвитку й утвердженні чинної Київської православної богословської академії ПЦУ, яка є визнаним державою духовним навчальним закладом.

Крім того, предстоятель ПЦУ повідомив діаспорі, що нещодавно ухвалений закон дозводив Церкві відкривати в Україні середні школи, в яких пануватиме релігійний напрямок.

А 22 жовтня у адміністративному приміщенні Марійського духовного центру «Зарваниця» УГКЦ на Тернопільщині відбулася зустріч ректора центру о. м. Володимира Фірмана, голови Золотниківської ОТГ Данила Бугая та членів кооперативу з представниками аграрного і ресторанно-туристичного бізнесу з регіону Модіка, що на о. Сицилія в Італії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на  

Організовано зустріч у рамках створення майбутньої Католицької аграрної академії, будівництво якої ведеться у МДЦ, та з метою розвитку кооперативного руху на території Зарваниці та цілої Золотниківської громади. Головна мета, яку ставили перед собою учасники, - знайомство з діяльністю підприємств для подальшої співпраці, яка також передбачає створення у майбутньому об’єктів інфраструктури на паломницькому шляху до відпустового центру. Також  в подальшому Католицька аграрна академія планує отримати афіліацію з кооперативами, які успішно діють на о. Сицилія.

Під час зустрічі о. Володимир презентував гостям фермерське господарство «Зарваниця АГРО» та інші соціальні підприємства, які діють з ініціативи Марійського духовного центру та Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Також іноземці мали можливість відвідати та краще ознайомитися з роботою ФГ «Зарваниця АГРО», цеху з розливу мінеральної води «Джерело Зарваниці» та інших проектів, головна мета яких полягає у створенні робочих місць та харитативній діяльності. Для подальшої співпраці запланований візит о. Володимира Фірмана та інших представників  кооперативу на о. Сицилія.

Теги: