11 листопада на сайті Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ МП з'явилося повідомлення про те, що напередодні дня народження російського конструктора зброї Михайла Калашникова у розташуванні 133-ї бригади (окупаційна російська військова частина № 73998, Бахчисарай) відбувся урочистий прийом учнів шкіл Бахчисараю та Бахчисарайського району до всеросійського військово-патріотичного руху "Юнармія".

З напутнім словом до малечі звернулися представники російської влади - голова Бахчисарайської районної ради Ольга Урайкіна, заступник командира бригади з військово-політичної праці підполковник Іван Волков, військовий комісар Бахчисарайського району Михайло Анненко, заступник голови адміністрації Бахчисарайського району Валерій Касумов, який також очолює місцевий осередок "Юнармії", голова управління освіти, молоді та спорту Бахчисарайського району Наталя Волкова та помічник благочинного Бахчисарайського церковного округу УПЦ (МП) зі взаємодії з військовими та правоохоронними органами протоієрей Олександр Ємельянов, який привітав дітей і вручив загонові подарунок (який саме - не зазначалося).

Захід продовжився знайомством з побутом російських військовослужбовців, особливостями служби в армії держави-окупанта, військовою технікою та стрілецькою зброєю ЗС РФ. На "порталі уряду республіки Крим" зазначається, що урочиста "посвята у юнармійці" з нагоди 100-літнього ювілею Калашникова відбулася 8 листопада; після урочистої частини відбувся інструктаж для "майбутніх призовників", яким показали виставку винайденої Калашниковим зброй (серед іншого "юнармійці" провели її розбір і збір), пункти зі зразками техніки, озброєння та спорядження на території бригади, лазертаг із можливістю набуття практичних навичок використання зброї, а також польовий кінотеатр, де школярам показали фільми про створення "Юнармії".

УПЦ (МП) залучає школярів Криму до всеросійського військово-патріотичного руху "Юнармія"

Крім цього, у кожному благочинні УПЦ (МП) в Криму хочуть створити загони слідопитів-розвідників. 29 жовтня в Сімферопольській і Кримській єпархії УПЦ (МП) пройшов семінар-тренінг «Організація і розвиток Братства православних розвідників-слідопитів на місцях», який включав ознайомлення учасників з статутом і правилами організації, інтелектуальні, командообразующие, разведческой і спортивні ігри, змагання. На завершення семінару відбулося обговорення перспектив організації загонів в кожному благочинні, з урахуванням особливостей і умов в кожному з них. Керівник єпархіального відділу у справах молоді ієрей Діонісій Волков виніс пропозицію про складання кураторами руху методичних рекомендацій з організації загонів на місцях і дорожньої карти впровадження концепції і розвитку загонів БПРС в кожному з благочинь.

БПРС, яке нагадує скаутські організації, виховує молодь на "прикладах духовного, духовно-морального, патріотичного служіння", дбає про "служіння православній Батьківщині", має "прихильність до історичних цінностей православної культури і державності". Про яку саме Батьківщину і державу йдеться, свідчать збори помічників благочинних УПЦ (МП) із взаємодії з силовими структурами Росії, які відбулися 18 жовтня в залі недільної школи церкви Державної ікони Божої Матері в Сімферополі.

Нагадаємо, ще на початку 2010-х років у Криму був створений дитячий воєнізований загін «Бойові гноми», який проводив свої навчання за підтримки РПЦ.

Теги: