10 лютого 2020 року глава ПЦУ митрополит Епіфаній  зустрівся з послом Словацької Республіки в Україні Мареком Шафіним. На зустрічі також був присутній заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Сторони обговорили древнє історичне минуле та сучасний процес становлення й міжнародного визнання помісної Української Православної Церкви. На зустрічі йшлося також про релігійну й соціально-економічну ситуацію в Україні і світі, розвиток духовної освіти та ряд інших актуальних питань.

«Бажаю Вам наснаги, сил і Божої допомоги задля розвитку дружніх взаємовідносин між нашими народами», – сказав глава ПЦУ послу на завершення зустрічі.

12 лютого до предстоятеля ПЦУ завітав посол Південно-Африканської Республіки (ПАР) в Україні Андре Йоханнес Гроеневальд. Владика розповів гостю про історичний розвиток помісної Української Церкви та отримання патріаршого і синодального томосу, який засвідчив автокефалію ПЦУ.

Зі свого боку посол поділився враженнями про столицю України та висловив захоплення красою українських храмів. Сторони обговорили низку питань, що становлять спільний інтерес. Йшлося, зокрема, про ситуацію на окупованих територіях, релігійну, міжконфесійну та соціально-економічну ситуацію, позитивну діяльність української діаспори у ПАР тощо.

Також було розглянуто можливість використання досвіду Південно-Африканської Республіки задля успішної реінтеграції Донбасу.

«Якщо Росія виведе війська, то ми знайдемо порозуміння на Донбасі, а особливо за підтримки таких друзів, як Південно-Африканська Республіка», – сказав владика.

14 лютого під час зустрічі глави ПЦУ з послом Грецької Республіки в Україні Васіліосом Борновасом сторони обговорили різноманітні питання. Йшлося, зокрема, про екологічні виклики, які стосуються не лише України, а загалом всіх людей, а також про освітні проекти.

Глава ПЦУ окреслив перспективи розвитку помісної Церкви. «Православна Церква України – це Церква, яка проходить всі випробування разом зі своїм народом, а Церква Московського Патріархату продовжує втрачати підтримку українського суспільства, адже віряни бачать їхню позицію та справи», – сказав послу митрополит Епіфаній.

Цими ж днями, 12 лютого, в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі відбулася зустріч керуючого справами УПЦ (МП) митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з послом Сербії в Україні Ацою Йовановичем.

Керуючий справами привітав посла з призначенням на посаду та 60-річчям з дня народження, побажав допомоги Божої у звершенні дипломатичної діяльності на благо україно-сербських взаємин та передав йому в благословення ікону святого Архістратига Божого Михаїла.

Далі сторони обговорили сучасний рівень церковних та культурних взаємин між Сербією та Україною, намітили важливі напрями подальших відносин та згадали про духовні православні зв’язки, які століттями поєднували дві країни.


17 лютого голова Синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків (ВЗЦЗ) Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв) в ході зустрічі з міністром інновацій і технологічного розвитку Сербії Ненадом Поповічем в Белграді заявив, що гоніння на православну церкву в Чорногорії і в Україні “здійснюються за одним сценарієм і управляються однією рукою”, повідомляє УНН.

“Митрополит Іларіон підкреслив, що закон про свободу віросповідання спрямований проти інтересів Сербської православної церкви. Він нагадав, що спірний закон дає державі право відчужувати церковне майно, що є неприпустимим. Він підкреслив, що існує схожість між ситуаціями в Чорногорії і в Україні, де режими під приводом створення національної церкви здійснюють гоніння канонічно визнаних Сербської та Російської православних церков”, — повідомила пресслужба “Сербської народної партії”.

“Очевидно, що одна і та ж рука управляє цими подіями, і мова йде про один й той самий сценарій”, — цитує пресслужба слова митрополита.

У свою чергу, Поповіч назвав те, що відбувається “частиною старого сценарію ослаблення сербського і російського народів, єдиних, що зберегли незалежність, свободу і силу православної віри”.

Співрозмовники також обговорили створення Духовного центру РПЦ в Белграді при подвір’ї Московського Патріархату. Було відзначено, що така ініціатива користується підтримкою уряду Сербії і мерії Белграда.

Нагадаємо, що глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій невдовзі поїде зміцнювати юрисдикцію Сербської Церкви в Чорногорії.

Теги: