2020 року відзначатиметься 120-річчя від дня народження відомого ісламського мислителя, перекладача, дипломата Мухаммада Асада (1900–1992) — автора багатьох книг. Найважливіші з них уже доступні в українських перекладах: «Шлях до Мекки» (2018), «Духовне повернення» (2019). Шануючи пам’ять великого львів’янина, Український центр ісламознавчих досліджень оголосив конкурс наукових робіт «Єднаючи Схід і Захід: Мухаммад Асад (1900–1992)».

Учасники мають підготувати наукову роботу, що розкриє особливості біографії вченого, специфіку його наукових праць, здобутки на ниві дипломатичної роботи, особливості висвітлення життя ісламського Сходу в перекладах, газетних публікаціях і книгах мислителя.

Пропонований обсяг наукової роботи — 10–20 тис. знаків (з пробілами) разом з анотацією, списком використаних джерел і біографічною довідкою (ПІБ, місце навчання/роботи, контактна адреса — все в одному текстовому файлі).

Мови дослідження: українська, кримськотатарська, російська.

Надсилати роботи можна на адресу ukrcid@gmail.com (тема листа — «Конкурс»). Нагородження переможців відбудеться у Львові, в рамках IX Літньої школи ісламознавства «Ісламська парадигма знання: традиція і сучасність» (дата поки невідома через карантин).

Організатори відшкодують витрати на дорогу, проживання та харчування учасникам, що займуть 1–3 місця. Переможців відзначать грошовими преміями, цінними подарунками, а також путівкою до Стамбула (Туреччина) з покриттям витрат на подорож, харчування, проживання та екскурсії організаторами.

Теги: