У робочому засіданні Антикризового центру УГКЦ взяли участь о. Любомир Яворський, патріарший економ і очільник центру, владика Михайло Бубній, голова Патріаршої комісії у справах монашества, с. Севастіяна Карвацька, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні, о. Віталій Максимів, віце-економ Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, о. Андрій Логін, директор «Шпиталю Шептицького», п. Андрій Васькович, президент міжнародного благодійного фонду «Карітас України», та п. Дзвінка Чайківська, генеральний секретар фонду, д-н Сергій Касянчук, директор Представництва Світового Конргесу Українців в Україні, та о. Тарас Жеплінський, керівник Інформаційного відділу Департаменту інформації УГКЦ.

Присутні поділилися власним досвідом праці у місцях свого служіння, зокрема, в медичній, соціальній та душпастирській сферах, а також у сфері відносин з органами державної влади різних рівнів.

Одним з головних питань, яке обговорили учасники зустрічі, була нещодавно розпочата в Україні вакцинація від Covid-19 вакциною AstraZeneca, а також небажання чималої кількості осіб вакцинуватися. Разом з тим, в ході розмови було наголошено на тому, що вакцинація в жодному разі не може бути примусовою. І кожна людина, якомога краще вивчивши ситуацію, мала б прийняти особисте рішення щодо щеплення.

Антикризовий центр функціонує в Українській Греко-Католицькій Церкві з початку пандемії, тобто з березня 2020 року. Метою його створення було об’єднання зусиль та координування ініціатив церковних структур різних рівнів, спрямованих на запобігання поширення Covid-19 та подолання наслідків пандемії.

24 лютого Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, до якої входить УГКЦ, визначила свою позицію щодо вакцинації. "У боротьбі проти коронавірусної загрози настав новий етап, який, за свідченням фахівців, є найбільш ефективним – противірусна вакцинація населення. Підходячи до цього етапу, ми стараємося і тут допомогти суспільству, державній владі та місцевому самоврядуванню отримати перемогу над пандемією. Імунізація – це перевірений більше ніж столітнім досвідом людства шлях до суспільного здоров’я. Також засвідчуємо нашу спільну позицію, що вакцинація, як медична процедура, не має релігійної складової та не перешкоджає реалізації свободи віросповідання. Заборони вакцинації в наших канонічних нормах немає, оскільки це питання належить до компетенції фахівців-медиків", - йдеться у зверненні  ВРЦіРО.

Останніми днями через погіршення епідеміологічної ситуації в Івано-Франківській області місцеві єпископи УГКЦ оприлюднили звернення до вірних, в якому закликають строго дотримуватися правил карантину.

Теги: